Dawid Podsiadło i Taco Hemingway opublikowali wspólny utwór [AUDIO]

/ 24 lipca, 2019

Utwór „W piątki leżę w wannie” trafił na nową płytę Taco Hemingwaya „Pocztówka z Wwa, lato ‘19”, która właśnie trafiła do streamingu, a 9 sierpnia ukaże się w formie fizycznej. W piosence gościnnie zaśpiewał Dawid Podsiadło.

Tak o swojej nowej płycie pisze Taco Hemingway:

Jeszcze na początku maja pisałem zupełnie inną płytę. Obiecałem sobie, że tym razem dam sobie tyle czasu, ile będzie trzeba. Zapowiedziana na rok 2019 przerwa wydawnicza miała być więc wymogiem logistycznym. Okazało się jednak, że jestem uzależniony od wydawania nowego materiału w lato. Cóż począć. I tak właśnie powstała “Pocztówka”. Po roku 2018, erze silnego skupiania się na sobie (“SOMA” + “Café Belga” + “Flagey”), czas wymienić lustro na teleskop i wrócić do obserwowania miasta i społeczeństwa. Żeby jednak zadowolić ten segment słuchaczy, który lubi posłuchać sobie moich mniej lub bardziej zrytmizowanych neurotyzmów, postanowiłem dać im upust w stuwersowych “Kabrioletach” zamykających standardową wersję płyty. Pierwszy raz w życiu w swoich działaniach solowych zdecydowałem się zaprosić na płytę kilku gości, i to dość zróżnicowanych pod kątem muzycznym i osobowościowym.

Jako że nic mnie tak nie mierzi jak mitologizacja poetów, muzyków i artystów, powiem to najprościej jak się da: przed tobą znajduje się seria dźwięków i garść obserwacji. Tylko i aż tyle.

Nie jest to rozprawka ani reportaż. Nie jest to esej ani epopeja. Nie jest to manifest, memoir ani moralitet. Jest to pocztówka. Oto kilka opowieści z Warszawy. Ode mnie, dla was. Niechaj umili wam to kolejne burzliwe lato.

%%REKLAMA%%

A oto tracklista edycji specjalnej płyty:

 1. Człowiek z dziurą zamiast krtani
 2. Antysmogowa maska w moim carry-on baggage
 3. Leci nowy future
 4. W piątki leżę w wannie
 5. Wwa VHS
 6. Wytrawne (z nutą desperacji)
 7. Wujek dobra rada
 8. Tijuana
 9. Sanatorium
 10. Alert RCB
 11. Kabriolety

Poniżej możecie wysłuchać utworu „W piątki leżę w wannie” z udziałem Dawida Podsiadły. Podsiadło zaśpiewał także w utworze „Sanatorium" razem z Rosalie.

Dawid Podsiadło i Taco Hemingway dadzą wyjątkowy koncert. Artyści wystąpią razem 28 września 2019 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Bilety na koncert rozeszły się błyskawicznie.

Obaj artyści należą do najbardziej rozchwytywanych w Polsce. Halowa trasa koncertowa Dawida Podsiadły została wyprzedana (w tym cztery koncerty na Torwarze) podobnie Taco Hemingway święcił tryumfy solo i wraz z Quebonafide jako Taconafide. Nadchodzący koncert na PGE Narodowym będzie pierwszym po dłuższej przerwie i jedynym, który artysta zagra w tym roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także