Dawid Podsiadło tłumaczy, o co chodzi w tekście „Małomiasteczkowego”

/ 28 listopada, 2018

Piosenka „MałomiasteczkowyDawida Podsiadły okazała się jednym z największych przebojów tego roku. Do dziś na YouTube klip do tego utworu obejrzano ponad 22 miliony razy. O czym jest ten tekst?

T.Love tłumaczy dlaczego na płycie "T.Cover" zabrakło Dawida Podsiadły

W wywiadzie dla „Teraz Rocka Dawid Podsiadło przyznaje, że jego zdaniem większość osób nie zrozumiała, o co chodzi w tym tekście:

Wydaje mi się, że pisałem o czymś trochę innym, ale żeby być fair, powiem, sam to zrozumiałem dopiero po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy (śmiech). Słyszałem określenia, że to hymn ludzi z małych miasteczek, będący formą obrony przed złym wielkomiejskim światem – a na pewno nie pisałem tekstu z taką intencją! Dziś wiem, o co mi chodziło. Mogę to streścić następująco: chciałem przypomnieć ludziom, którzy, podobnie jak ja, przyjechali do większego miasta, że wcale nie muszą zapominać skąd pochodzą i tego się wstydzić. Mają wiele wartościowych cech i nie muszą ich zagłuszać tempem i intensywnością życia innego miasta. Nie muszą zastępować siebie zewnętrznymi wpływami, bo nie będą autentyczni! Nie muszą nikogo udawać i komukolwiek się przypodobać. Niech znajdą siłę w sobie i polubią samych siebie takimi, jacy są. Zauważyłem u kilku moich znajomych, lub obserwując swoich rówieśników, że usilnie starają spełnić swoje wyobrażenie o życiu w innym miejscu: wielkie miasto, muszę mieć siłę ćpać, nieustanny melanż… Nie dbają o siebie, a powinni pomyśleć o sobie. Bycie sobą jest OK.

Tak właśnie odebraliście tekst „Małomiasteczkowego”?

Cały wywiad z Dawidem Podsiadło możecie przeczytać w grudniowym numerze „Teraz Rocka”, od dziś dostępnym w kioskach, naszym sklepie i w formie e-wydania.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także