Death In Rome nagrali kower polskiego przeboju [AUDIO]

/ 30 sierpnia, 2018

Na wstępie przypomnijmy/wyjaśnijmy: Death In Rome to wyjątkowy projekt, którego głównym założeniem jest przerabianie wielkich przebojów pop w mroczną konwencję neofolku Do tej pory zespół kowerował takie utwory, jak m.in. „What Is Love?” Haddawaya, „Lambadę” Kaomy czy „Last Christmas” Wham!. Teraz przyszła pora… na polski utwór. 

Przed koncertem w naszym kraju zespół postanowił zaangażować fanów, aby pomogli w wyborze utworu. Przez kilka dni można było oddawać głosy w specjalnej facebookowej ankiecie. Najwięcej zdobyła kompozycja „Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C., jednakże formacja Death In Rome zdecydowała się sięgnąć po inny znany utwór. W sieci pojawiła się ich własna interpretacja „Białej armii” grupy Bajm, na której czele stoi wokalistka Beata Kozidrak:

Grupa Death In Rome przyjedzie do Polski na trzy koncerty. Już jutro, 31 sierpnia, zagra w Gdańsku, dzień później w Warszawie, a 2 września w Poznaniu. Wspomniana wersja utworu Bajmu zostanie umieszczona na limitowanej płytce, którą będzie można zakupić tylko na zbliżających się koncertach grupy w naszym kraju. 

Kontrowersyjny wideoklip

Warto także wspomnieć, że kilka dni temu muzycy podzielili się z fanami przeróbka wielkiego hitu zespołu Modern Talking„You’re My Heart, You’re My Soul”. Do całości powstał wideoklip, w którym wykorzystano sceny z kontrowersyjnego filmu „Diabły” Kena Russella. Teledysk okazał się na tyle mocny, że… został usunięty z Facebooka. Wciąż jednak można oglądać go w serwisie YouTube. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także