Decapitated. Oficjalne oświadczenie w sprawie oskarżenia

/ 13 października, 2017

13 października 2017 roku wszyscy czterej członkowie zespołu Decapitated zostali postawieni w stan oskarżenia o gwałt na jednej z fanek. Rafałowi P. i Wacławowi K. postawiony został zarzut gwałtu drugiego stopnia, podczas gdy Michałowi Ł. i Hubertowi W. zarzucono gwałt trzeciego stopnia.

Wszyscy członkowie Decapitated oskarżeni o gwałt

Zespół Decapitated ustosunkował się do tego w oficjalnym oświadczeniu na profilu Facebook:

Po ekstradycji z Kalifornii do Waszyngtonu zespół został oskarżony. Chcielibyśmy podkreślić: postawienie zarzutów przez departament policji w Spokane jest czynnością formalną. Bez tego musieliby uwolnić zespół – nie jest to żaden wyrok ani sugestia w sprawie winy lub niewinności. Jeszcze raz prosimy wszystkich, żeby poczekali na zeznania obu stron i decyzję sądu. Tak czy inaczej, niektóre kwestie pozostają bezsporne: policjant, który przyjął skargę od poszkodowanej, stwierdził: „Nie widzę podstaw do aresztowania w sprawie gwałtu”. Postawienie zarzutów zajęło całe 30 dni, a po upływie tego czasu podejrzani zgodnie z prawem musieliby zostać zwolnieni.

Członkowie zespołu stanowczo odrzucają zarzuty i są przekonani, że kiedy fakty i dowody ujrzą światło dzienne, zostaną wypuszczeni i będą mogli wrócić do domu.

Osoby, które były tamtej nocy na miejscu i mogą mieć informacje pomocne w sprawie, proszone są o kontakt z adwokatem Steve’em Grahamem w Spokane, w stanie Waszyngton.

Członkowie Decapitated zostali aresztowani w Kalifornii, 9 września 2017 roku. Do gwałtu miało dojść w zespołowym autokarze, po koncercie w Spokane, w stanie Waszyngton, 31 sierpnia 2017 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także