Deep Purple ostro potępia inwazję na Ukrainę. Don Airey odesłał autograf Miedwiediewa

/ 8 marca, 2022


Zespół Deep Purple dołączył do artystów, którzy potępili inwazję Rosji na Ukrainę.


Deep Purple w ostrych słowach potępił inwazję Rosji na Ukrainę. Grupa opublikowała w swoich mediach społecznościowych fragment tekstu „Child In Time”, a każdy z członków wypowiedział się na temat obecnej sytuacji.

Deep Purple wielokrotnie w swojej historii występował w Rosji i Ukrainie, postanowił jednak zająć w tej kwestii stanowisko.

Roger Glover napisał:

Jesteśmy apolitycznym zespołem i nigdy nie mieliśmy zamiaru mieszać się do polityki. Tym razem jest inaczej. Potępiamy wojska Putina za zbrodnie na niewinnych mężczyznach, kobietach i dzieciach w Ukrainie. Przepraszamy naszych fanów w Rosji i Ukrainie, że nasze koncerty zostały odwołane. Mamy nadzieję, że uda nam się je zagrać w przyszłości.

Ian Gillan napisał:

Jeśli te słowa oznaczają, że już nigdy nie zobaczymy naszych rosyjskich przyjaciół, jest to wielkie poświęcenie, ale nic nie może równać się z tym, że nie zobaczymy naszych ukraińskich przyjaciół, którzy są zabijani, żeby zaspokoić psychopatyczne ambicje rosyjskiego przywódcy. Chciałbym zobaczyć miliony Rosjan na ulicach wyrażających sprzeciw inwazji.

Don Airey wyraził żal z powodu zbombardowania opery na Placu Wolności w Charkowie, gdzie kiedyś występował Deep Purple. Poinformował też, że w ramach protestu odesłał autograf Dmitrija Miedwiediewa (ówczesnego prezydenta Rosji, a dziś wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej), który otrzymał w 2011 roku.

Wypowiedzi wszystkich muzyków Deep Purple w tej sprawie możecie znaleźć na oficjalnym profilu Facebook zespołu.

KOMENTARZE

Przeczytaj także