Deep Purple w Polsce – rozpiska godzinowa koncertu

/ 5 października, 2022
fot. Frank Schwichtenberg

Już za kilka dni do Polski przyjedzie legendarny zespół Deep Purple. Poznaliśmy rozpiskę godzinową wydarzenia.


Deep Purple zagra w naszym kraju 12 października 2022 roku, a koncert odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. W roli gościa specjalnego zespołowi towarzyszyć będzie legendarna amerykańska formacja Jefferson Starship, jako polski support pojawi się natomiast grupa 1One.

Organizator podał właśnie rozpiskę godzinową zbliżającego się wielkimi krokami koncertu:

Nowy gitarzysta w składzie

Jakiś czas temu ogłoszono, że Simon McBride został nowym gitarzystą Deep Purple po tym, jak Steve Morse zrezygnował z koncertowania z grupą, gdyż postanowił zaopiekować się chorą żoną.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Wiesław Weiss zapytał Simona, jak zareagował na propozycję dołączenia do Deep Purple. Simon odparł:

To był szok. Znaczy, od jakiegoś czasu wiedziałem, że Steve Morse będzie mu­siał zająć się chorą żoną – takie wieści docierały do mnie, bo znałem się z nimi już wcześniej, grywałem z Ianem Gillanem czy Donem Aireyem. Ale nawet przez myśl mi nie przeszło, że mogą zwrócić się do mnie – aż do momentu, kiedy zadzwonił ktoś z ich managementu i zaproponował, żebym pojechał z Deep Purple w trasę. I nawet wtedy… Wiesz, to było coś tak niewiarygodnego! Trochę czasu trwało, nim naprawdę dotarło do mnie, że mam grać w jednym z najbardziej ikonicznych zespołów w historii. Dobra, jestem gotów (śmiech). Było o tyle łatwiej, że – jak wspomniałem – grałem już z nimi przy różnych okazjach, z tym że z każdym osobno. I dziś, po dwóch miesiącach trasy, mogę powiedzieć, że naprawdę dobrze się ze sobą bawimy. Dodam, że to oczywiście wielki zaszczyt być częścią spuścizny Deep Purple.

Zespół Deep Purple pod koniec zeszłego roku wydał album „Turning To Crime”, na którym znalazły się same przeróbki znanych, rockowych utworów.

fot. Frank Schwichtenberg

KOMENTARZE

Przeczytaj także