Deep Purple wkrótce wejdzie do studia

/ 31 stycznia, 2019

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Deep Purple powróci do studia, żeby zarejestrować kolejny album. Szykuje się też trasa koncertowa.

Gitarzysta Steve Morse w wywiadzie dla „Andertons Music Co.” wyjawił, że grupa Deep Purple planuje w tym roku wejść do studia nagraniowego. Zapytany o najbliższe plany, powiedział:

Rozpoczynamy pracę nad dwoma albumami – jednym z Flying Colors, a drugim z Deep Purple. Wiem też, że szykują się koncerty Deep Purple, które jeszcze nie zostały ogłoszone, nie mówcie więc, że wam mówiłem. W tym roku będziemy grali chyba w USA, ale nic jeszcze nie jest ustalone.

Ostatni album Deep Purple ukazał się w 2017 roku pod tytułem „InFinite”. Grupa wyruszyła następnie w trasę pod hasłem „The Long Goodbye”, która miała być jej pożegnalną. Jakiś czas temu muzycy jednak wyjawili, że nie zamierzają tak szybko kończyć działalności. W wywiadzie dla „Music Radar” z jesieni 2018 roku Roger Glover powiedział:

Deep Purple jest częścią naszego życia od 50 lat i żaden z nas nie chce tego zakończyć, jednak mamy świadomość, że wcześniej czy później będziemy musieli to zrobić. Chciałbym kontynuować i nagrać kolejną płytę. Emocjonalnie nie jesteśmy gotowi na zakończenie, dlatego powinniśmy działać przez kolejne cztery lub pięć lat.

%%REKLAMA%%

Deep Purple ostatni raz odwiedził Polskę 1 lipca 2018 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także