Def Leppard nagrał swoją wersję znanego utworu Depeche Mode [AUDIO]

/ 20 lipca, 2018

Zespół Def Leppard, w ramach sesji zrealizowanej dla Spotify, nagrała dwa utwory: nową wersję kompozycji tytułowej z legendarnego albumu „Hysteria” (1987), a także swoją interpretację „Personal Jesus” (pochodzącego z płyty „Violator” z 1990 roku) formacji Depeche Mode, czyli utworu, który bardzo jest brany na warsztat przez innych artystów, w przeszłości mierzyli się z nim m.in. Marylin Manson czy Johnny Cash.

Phil Collen (Def Leppard): To żałosne, że nie ma nas w Hall of Fame

Poniżej możecie zapoznać się z tym wykonaniem:

Przypomnijmy, że Spotify Singles to akcja stworzona przez szwedzką platformę dwa lata temu. Polega na tym, że serwis streamingowy zaprasza artystów do nagrania dwóch utworów w studiu firmy mieszczącym się w Nowym Jorku. Jeden z nich musi być oryginalną kompozycją danego wykonawcy, drugi jest dowolnie wybranym kowerem. Do tej pory w akcji Spotify wzięli udział m.in. U2, Greta Van Fleet czy Arcade Fire.

Brytyjska formacja jest obecnie w trakcie trasy koncertowej z amerykańskim zespołem Journey, która – z przerwami – potrwa do października. Wiadomo także, że podczas występów zabraknie gitarzysty, Phila Collena, który musiał zrezygnować z tournee z powodu rodzinnych. Zastępuje go Steve Brown z zespołu Trixter, który grał z Def Leppard również w latach 2014-2015, wówczas zajął miejsce Viviana Campbella.

Muzycy Def Leppard – z tego co wiadomo – pracują również nad kolejnym studyjnym krążkiem, następcą płyty zatytułowanej – po prostu – „Def Leppard”, która ukazała się na rynku w 2015 roku. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także