Dillinger Escape Plan uwiecznił polski koncert w nowym teledysku [WIDEO]

/ 19 października, 2017

Dillinger Escape Plan opublikował teledysk do utworu „Limerent Death” z wydanej rok temu płyty „Dissociation”. Duża część z wykorzystanych ujęć pochodzi z koncertu, który odbył się w lutym tego roku w warszawskiej Stodole.

Brian Welch zdefiniował brzmienie nowego albumu Korna

Mimo że album „Dissociation” liczy już rok, zespół Dillinger Escape Plan postanowił dopiero teraz opublikować teledysk do utworu „Limerent Death”. Tak decyzję tłumaczy wokalista Greg Puciato:

Mogliśmy zrobić jak wszyscy i wypuścić teledysk przed wydaniem płyty, ale prawda jest taka, że byliśmy tak wypompowani tworzeniem i nagrywaniem płyty, a także sprawami związanymi z rozpadem zespołu, że nie byliśmy w stanie tego zrobić. Poza tym wiedzieliśmy, że najlepiej do tego utworu będzie pasować materiał z koncertów, a wtedy od pewnego czasu nie byliśmy w drodze i nie mieliśmy żadnego.

Reżyserem teledysku jest Oleg Rooz.

Dzień po koncercie w Warszawie, 12 lutego, w drodze na koncert w Krakowie, grupa uległa wypadkowi na drodze krajowej nr 1 w okolicach Radomska. Na stojący na poboczu autokar najechała ciężarówka. W wypadku nikt nie zginął, ani nie odniósł poważniejszych obrażeń, jednak 13 osób trafiło do szpitala, w tym żona gitarzysty Bena Weinmana, która znajdowała się w ósmym miesiącu ciąży.

Rzecznik Dillinger Escape Plan powiedział:

Zespół był w drodze do Krakowa, kiedy autokar się zepsuł i musiał zatrzymać się na poboczu. W przyczepkę, w której zespół wiózł sprzęt, wjechała ciężarówka, a następnie uderzyła w autokar. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ale zespół i ekipa zostali skierowani do Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu. Pozostałe koncerty w Chorwacji, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Belgii zostały odwołane.

Gitarzysta Ben Weinman powiedział:

Cały sprzęt uległ zniszczeniu i odnieśliśmy obrażenia. Nie jesteśmy w tej chwili w stanie kontynuować trasy.

Zespół i ekipa pragnie podziękować fanom i prasie z całego świata za wyrazy wsparcia, a polskiej policji i ratownikom medycznym za opanowanie sytuacji. Mamy nadzieję niedługo wrócić do Europy.

Grupa odwołała resztę trasy i do Europy wróciła latem.

Pod koniec 2017 roku zespół da trzy ostatnie koncerty w swojej karierze, które odbędą się w nowojorskim klubie Terminal 5.

Dillinger Escape Plan to jedna z najważniejszych grup w historii muzyki mathcorowej. Powstała w 1997 roku. Magazyn „Kerrang!” uznał ją za „najlepszy zespół koncertowy na naszej planecie”. Na swoim koncie ma sześć studyjnych płyt. Ostatni album, „Dissociation”, ukazał się 14 października 2016 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także