Dlaczego Guns N' Roses przetrwali grunge? Gitarzysta Twisted Sister ma na to teorię

/ 1 lipca, 2020

Kiedy na początku lat 90. wybuchła era grunge’u wiele rockowych i metalowych zespołów z lat 80. odnotowało drastyczny spadek popularności. To się jednak nie dotyczyło Guns N’ Roses, którzy na początku lat 90. odnosili największe sukcesy. Dlaczego?

Gitarzysta Twisted Sister, Jay Jay French, ma na to swoją teorię. Wyjawił ją w dokumencie „Rock Is Dead?”:

Jedyny zespół, który ocalał to Guns N’ Roses. Uważam, że stało się tak dlatego, że nie postrzegano ich jako żartu. Uważano, że są prawdziwi, a nie sztuczni. Byli prawdziwymi ćpunami. Nie udawali. Byli więc autentyczni, a w grunge’u chodziło o bycie autentycznym. Grunge zmiótł frywolny hair metal, w którym chodziło o to, żeby się zabawić z dziewczynami i upić. Myślę, że ludzie mieli tego dość i chcieli czegoś bardziej autentycznego.

Zgadzacie się z teorią Frencha? A może macie inną teorię? Napiszcie w komentarzach.

%%REKLAMA%%

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kultowym Guns N' Roses w jednym miejscu! Prezentujemy ekskluzywne, czwarte już w naszym dorobku „Wydanie Specjalne”, które przygotowała redakcja „Teraz Rocka”, a które w całości poświęciliśmy jednemu z najważniejszych rockowych zespołów w historii – legendarnemu Guns N' Roses.

[ZAMÓW TERAZ]

Na 144 stronach znajdziesz między innymi:

  • Historie i recenzje wszystkich albumów zespołu
  • Oko w oko z muzykami, czyli aż czternaście szczerych wywiadów
  • Pistolety i noże: Warszawa, Rybnik, Gdańsk, Chorzów i… Nowy Jork
  • Solową karierę Slasha
  • I wiele, wiele więcej!

„Guns N' Roses – Wydanie Specjalne” trafiło do regularnej sprzedaży 1 lipca  i jest do kupienia w kioskach w całej Polsce za 19,99 zł.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także