Dlaczego Metallica wykorzystuje kompozycję Morricone jako intro? Pomysłodawca wyjaśnia

/ 10 lipca, 2020

Utwór z filmu „Dobry, zły i brzydki” znają nie tylko miłośnicy westernów, ale też fani Metalliki. Zespół zawsze gra go jako intro na swoich koncertach. Tradycja ta sięga początków zespołu. Już w 1983 roku pomysł ten podsunął im ówczesny menadżer, Jon Zazula.

W wywiadzie dla „Loudwire” wspomina:

Zawsze byłem wielkim fanem Morricone i szukałem utworu, który można by grać przed wejściem Metalliki na scenę, coś co emocjonalnie przygotuje fanów.

Zaproponowałem im ten numer i „The Trio” [też z filmu „Dobry, zły i brzydki”] i „The Ecstasy Of Gold” wygrało.

Metallica korzysta z tego utworu do dziś, posłuchajcie jak się sprawdza na koncertach.

Ennio Morricone zmarł 6 lipca tego roku. James Hetfield napisał:

Kiedy w 1983 roku po raz pierwszy wykorzystaliśmy „The Ecstasy Of Gold” jako intro, była to magia. Nasza krew zaczęła krążyć szybciej, serca biły mocniej, od tej pory stało się to naszym rytuałem przed wejściem na scenę. Tysiące razy śpiewałem tę melodię, żeby rozgrzać gardło przed koncertem. Dziękuję Ennio, za to, że dawałeś nam energię, byłeś częścią naszej inspiracji i zacieśniania się więzi między zespołem, ekipą, a fanami. Zawsze będę o tobie myślał, jako o części rodziny Metalliki.

RIP Maestro Morricone.

%%REKLAMA%%

Oprócz tego, że Metallica wykorzystuje utwór „The Ecstasy Of Gold” jako intro, sama go wykonała na składankę „We All Love Ennio Morricone” z 2007 roku, na której artyści tacy jak Celine Dion, Bruce Springsteen czy Roger Waters wykonywali utwory tego kompozytora.


REKLAMA

Do sprzedaży trafił lipcowy numer „Teraz Rocka”, a w nim znajdziecie materiały o takich wykonawcach, jak Kazik, Morrissey, Within Temptation, Kansas, Trivium, Powerwolf, Bush, Mushroomhead, Edyta Bartosiewicz, Kasia Lins i wielu innych.

Numer dostępny jest w kioskach, a także w sprzedaży internetowej.

[LIPCOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także