Dolina Charlotty – festiwal i konkurs

/ 7 kwietnia, 2010
W lipcu i sierpniu tego roku w Dolinie Charlotty odbędzie się IV Festiwal Legend Rocka, który zdobył już sympatię i uznanie fanów z całego kraju. W niedługim czasie impreza zyskała zarówno rangę wydarzenia na skalę krajową, jak na stałe wpisała się w kalendarium kulturalne regionu. Przez ostatnie trzy lata na scenie malowniczo położonego amfiteatru wystąpiły takie gwiazdy jak The Animals & Friends, Ray Wilson (ex-Genesis) & Stiltskin, The Rubettes, Middle Of The Road, The Glitter Band, Bonnie Tyler, Chris Norman, Maggie Reilly, Nazareth, T.Rex, Electric Light Band, Ten Years After, The Troggs, Wishbone Ash, The Yardbirds, Slade, Focus, Budgie, Arthur Brown, Chickenshack, Spencer Davis Group czy Nazareth.
Tego lata w amfiteatrze w Dolinie Charlotty znów królować będą dobre rockowe brzmienia. W dwa letnie tegoroczne weekendy organizatorzy zapraszają na spotkanie z kolejnymi Legendami Rocka:
 
9 lipca
Hamburg Blues Band meets Chris Farlowe & Clem Clempson (ex-Colosseum)
Ken Hensley (założyciel Uriah Heep)
 
10 lipca
David Cross (ex-King Crimson)
Omega
 
13 sierpnia
Arthur Brown
Eric Burdon
 
14 sierpnia
Maggie Bell, Dave Kelly & British Blues Quartet
Marillion
 
15 sierpnia
Nick Simper (ex-Deep Purple) & Nasty Habits
Procol Harum
 
Nowością w tegorocznej edycji FLR będzie konkurs muzyczny „Sen o Dolinie Charlotty” na najlepsze polskie zespoły, grające muzykę opartą na kanonie standardów rockowych z lat 70. Konkurs ma na celu promocję polskich grup poprzez zaprezentowanie ich dorobku artystycznego oraz umożliwienie im zaistnienia wśród szerszej publiczności.
Jury w dwóch etapach wyłoni zwycięzców, którzy wystąpią w trakcie letnich koncertów w ramach IV Festiwalu Legend Rocka. W pierwszym etapie jurorzy na podstawie nadesłanych materiałów wybiorą 10 zespołów, które 22 maja na scenie amfiteatru zagrają na żywo. Spośród nich w tym dniu zostaną wyłonieni zwycięzcy (5 zespołów), którzy będą mieli zaszczyt supportować prawdziwe Legendy Rocka. Każdy z zespołów wystąpi w jednym z pięciu dni koncertowych przed znakomitą publicznością, która po raz kolejny zgromadzi się w przepięknie położonym amfiteatrze.
Szczegóły uczestnictwa w regulaminie, zapraszamy na stronę Festiwalu Legend Rocka: www.koncerty.charlotta.pl

REDAKCJA

KOMENTARZE

Przeczytaj także