Dr Misio publikuje „Strach XXI wieku”. Arek Jakubik opowiada o nowej płycie

/ 9 października, 2020

Dziś swoją premierę ma album zatytułowany „Strach XXI wieku”, za który odpowiedzialny jest Dr Misio, czyli projekt aktora i piosenkarza – Arka Jakubika. Artysta na łamach naszego miesięcznika dużo mówił na temat najnowszego wydawnictwa.


Pod koniec 2019 roku fani mogli usłyszeć pierwszą piosenkę z albumu „Strach XXI wieku” pod tytułem „Chcesz się bać”. Wszystko już wtedy wskazywało na to, że najnowszy album Dr Misio będzie próbował nazwać nasze strachy i fobie. I tak się stało – zafundował nam kanapkę terapeutyczną.

Ta cholerna zaraza faktycznie dopisała nam jakąś nieoczekiwaną, zaskakującą puentę. Pracując nad płytą, jak zwykle zadawałem sobie pytania na temat strachu, lęków, fobii… Do tej pory myślałem, że najbardziej boimy się przemijającego czasu, samotności. Aż tu nagle zjawił się koronawirus. W 1986 roku, w momencie tragedii w Czarnobylu, nie mieliśmy pełnej świadomości tego, co się dzieje. Wszystko było zamiatane przez komunistyczną władzę pod dywan: coś tam się na Ukrainie wydarzyło, dają nam do picia jakiś jod w szkole, ale niebyło powszechnie wiadomo, jakiego rozmiaru to katastrofa. Czas pandemii dla młodego pokolenia, dla pokolenia moich synów, to doświadczenie, które porównałbym raczej z moim doświadczeniem stanu wojennego. Nagle zamykają ludzi w domach, jesteśmy więźniami w swoich czterech ścianach, nie można robić rzeczy, które były do tej pory codziennością…

– powiedział Arek Jakubik na łamach październikowego „Teraz Rocka”

To właśnie pandemia sprawiła, że Dr Misio zmuszony został do przesunięcia premiery nowej płyty. Lider formacji przyznał jednak, że nie chciał czekać dłużej i dlatego zdecydował się na publikację albumu w październiku.

Postanowiliśmy mimo wszystko zrobić premierę „Strachu XXI wieku” w październiku, bo już nie możemy i nie chcemy dłużej czekać. Nie mam zielonego pojęcia, jak to będzie wyglądało z koncertami, obostrzenia w klubach są tak absurdalne, że jesienna trasa stoi pod znakiem zapytania.

– skomentował Jakubik.

Album „Strach XXI wieku” właśnie zadebiutował na sklepowych półkach oraz w serwisach streamingowych. Na krążek złożyło się trzynaście premierowych kompozycji.

Na dyskografię Dr Misio składają się cztery albumy studyjne. Przedostatni z nich – „Zmartwychwstaniemy” – ukazał się w maju 2017 i był nominowany do Fryderyków za najlepszy album rockowy roku. W skład zespołu, poza Arkiem Jakubikiem, wchodzą Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis, Jan Prościński oraz Max Kucharski.

Całą rozmowę Bartka Koziczyńskiego z Arkiem Jakubikiem znajdziecie w październikowym „Teraz Rocku”.

PAŹDZIERNIKOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

Przeczytaj także