Dream Theater: Koncert w Polsce najbardziej pamiętnym w naszej karierze

/ 11 marca, 2019

Zespół Dream Theater nie tylko zdobi okładkę marcowego „Teraz Rocka”, ale przede wszystkim jeden z jego muzyków – John Petrucci – odpowiedział na nasze pytania. Te dotyczyły przede wszystkim nowej płyty, ale Jordan Babula zapytał gitarzystę o jedną z wypowiedzi dotyczącą Przystanku Woodstock, na którym grupa zagrała w 2015 roku.

W wywiadzie ze studia, który zamieściliście w sieci przed premierą albumu, pada pytanie o najbardziej pamiętny koncert, jaki daliście w karierze. Wasz wokalista bez wahania odpowiada: Polska, Przystanek Woodstock. To ogromnie miłe!

Ta impreza miała Woodstock w nazwie? Bo wiesz, Yonderbarn jest położone bardzo blisko miejsca, gdzie odbywał się oryginalny Woodstock w 1969. A co do festiwalu w Polsce: pamiętam, co mówił James i absolutnie się z nim zgadzam. To miejsce jest niesamowite. To oczywiste, że nigdy nie graliśmy dla takiej publiczności, ale muszę powiedzieć, że zanim tam przyjechaliśmy, nie miałem nawet świadomości, że tak gigantyczny festiwal istnieje. To coś nierzeczywistego. Widziałem zdjęcia z lotu ptaka tłumu, który się tam zgromadził – tego się wprost nie da ogarnąć. A z Polską jesteśmy mocno związani od lat, czujemy się u was jak u siebie w domu. Mamy tu wielu przyjaciół, jest nawet orkiestra, Symphonic Theater Of Dreams, która nagrała nasze utwory i to dla nas bardzo wiele znaczy! Graliśmy u was wielokrotnie i zawsze z radością wracamy – wspaniali ludzie i pyszne jedzenie, uwielbiamy Polskę!

Dream Theater wystąpi w Polsce. 13 lipca 2019 roku zespół będzie gwiazdą festiwalu Prog In Park III w Warszawie.

%%REKLAMA%%

Cały wywiad z Johnem Petruccim znajdziecie w marcowym „Teraz Rocku”, który dostępny jest w kioskach w całej Polsce, a także w naszym sklepie internetowym. Poza Dream Theater, piszemy w nim również o Slashu, Dave Matthews Band, Whitesnake, Black Sabbath, Kortezie czy Metallice.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także