Dream Theater potwierdza, kiedy ukaże się nowy album

/ 31 października, 2018

Jordan Rudess w wywiadzie dla Metal Wani potwierdził, że prace nad nowym albumem Dream Theater są na ukończeniu. Powiedział też, kiedy należy spodziewać się tej płyty.

Dream Theater w studiu. Co wiemy?

Klawiszowiec Dream Theater powiedział, że nowej płyty zespołu należy spodziewać się w lutym 2019 roku:

W tej chwili ją miksujemy. Brzmi niesamowicie. Jestem nią podekscytowany. Zespół rozpiera energia. Nie możemy doczekać się wydania płyty. A dojdzie do tego już wkrótce. Płyta jest dosłownie tuż za rogiem.

Jordan Rudess wyjawił też, że nowy album bliższy będzie klasycznym dokonaniom Dream Theater:

Wracamy do korzeni, do sedna naszego brzmienia – będą krzykliwe organy Hammonda, zabójcze solówki, ostre riffy, masakrujące bębny i wszyscy będą moshować.

Grupa jakiś czas temu zakończyła współpracę z Roadrunnerem, z którym związana była od 2007 roku i podpisała kontrakt z InsideOut, który wchodzi w skład giganta Sony.

Dyskografię zespołu Dream Theater zamyka wydany w 2016 roku koncept album zatytułowany „The Astonishing”. Ostatnio zespół odbył trasę koncertową z okazji 25. rocznicy wydania przełomowej płyty „Images & Words”. Jak przyznaje gitarzysta grupy, trasa ta mocno zainspirowała ich w procesie komponowania nowych utworów, co pokrywa się z zacytowaną wyżej wypowiedzią Jordana Rudessa.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także