Drugi sezon „The End of the F***ing World" potwierdzony!

/ 22 sierpnia, 2018

Przedstawiciele Netflixa oraz brytyjskiej telewizji Channel 4 w końcu poinformowali fanów serialu „The End of the F***ing World”, że faktycznie powstanie drugi sezon. Wiadomo już oficjalnie, że najpierw zostanie on wyemitowany na wspomnianym kanale i dopiero później pojawi się w ofercie popularnej platformy. Dzieje się tak dlatego, że za pierwszy sezon odpowiedzialny jest właśnie Channel 4, który dopiero później sprzedał do niego prawa Netflixowi, pozostając jednak współwłaścicielem marki.

Zdradzono również, że scenariuszem ponownie zajmie się Charlie Covell, natomiast producentami wykonawczymi będą: Murray Ferguson, Ed Macdonald, Andy Baker, Charlie Covell, Dominic Buchanan i Jonathan Entwistle. To wszystkie oficjalne wieści, jakie zostały przekazane – nie wiemy nic na temat obsady, fabuły i planowanej premiery drugiej serii „The End of the F***ing World”.

Warto pamiętać, że serial „The End Of The F***ing World” został oparty na zatytułowanym tak samo komiksie Charlesa S. Forsmana, a ten kończy się tam, gdzie pierwszy sezon serialu. Twórca serialu, John Entwistle, powiedział jakiś czas temu:

Jak poszerzyć świat „The End Of The F***ing World” bez komiksowego wsparcia i utrzymać go świeżym i interesującym? Głównymi postaciami są James i Alyssa, to z nimi ludzie czują najsilniejszą więź. Gdyby powstał drugi sezon, musieliby w nim znaleźć się James i Alyssa.

Wcielający się w Jamesa aktor Alex Lawther, przyznał, że drugi sezon pozwoliłby wykazać się twórcom serialu i popuścić wodze fantazji. Z kolei Jessica Barden, grająca rolę Alyssy powiedziała w wywiadzie dla „W Magazine”:

Taki serial jest wymarzoną pracą, więc bardzo chętnie bym w nim znowu zagrała. Ale jestem tylko aktorką: czytam scenariusze, zjawiam się na planie i robię, co mi każą. Decyzja należy do innych.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także