Dua Lipa z kolejną zapowiedzią nowej płyty. Posłuchaj „Illusion”!

/ 12 kwietnia, 2024
fot. Tyrone Lebon

„Illusion” to trzecia już zapowiedź nowej płyty jednej z największych gwiazd pop. Dua Lipa wyda wspomniany album już na początku maja.


Zatytułowana „Radical Optimism” płyta ukaże się 3 maja i będzie składała się z jedenastu utworów, w tym dwóch znanych nam już singli – „Houdini” i „Training Season”.

Właśnie do tego grona dołączył kolejny, czyli „Illusion”, na którego potrzeby Dua Lipa przygotowała poniższy teledysk:

Tak o swojej nowej płycie mówi Dua Lipa:

Kilka lat temu przyjaciel zapoznał mnie z terminem „radykalny optymizm”. To koncepcja, która zdecydowanie do mnie przemówiła. Stałam się jej bardziej ciekawa, gdy zaczęłam się nią bawić i wplatać ją w swoje życie. Uderzyła mnie idea przechodzenia przez chaos z gracją i poczuciem, że można przetrwać każdą burzę. W tym samym czasie zaczęłam przeglądać historię muzyki psychodelicznej, trip hopu i Britpopu. Zawsze wydawało mi się to bardzo optymistyczne, a charakterystyczne dla tych stylów szczerość i nastawienie zabrałam na sesje nagraniowe.

Do projektu Dua Lipa zaangażowała zespół stałych współpracowników, wśród których znaleźli się Caroline Ailin, Danny L. Harle, Tobias Jesso Jr. i Kevin Parker.

Tracklista „Radical Optimism”:

 1. End Of An Era
 2. Houdini 
 3. Training Season 
 4. These Walls 
 5. Whatcha Doing 
 6. French Exit
 7. Illusion 
 8. Falling Forever 
 9. Anything For Love 
 10. Maria 
 11. Happy For You 

Dua Lipa została jakiś czas temu ogłoszona headlinerem tegorocznego Open’er Festivalu. Pojawi się na głównej scenie 4 lipca.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także