Duff McKagan (Guns N’ Roses) mówi, kim by został, gdyby nie był muzykiem. Lubi pomagać innym

/ 12 września, 2023


Kim zostałby Duff McKagan, gdyby nie był muzykiem? Basista Guns N’ Roses udziela interesującej odpowiedzi.


Duff McKagan jest wszechstronnym człowiekiem. Gra na basie w reaktywowanym Guns N’ Roses, ale też przygotował nowy album solowy, który ukaże się 20 października pod tytułem „Lighthouse”. Oprócz tego w połowie lat 90., gdy Guns N’ Roeses zawiesili działalność zaczął studiować finanse. Czy zastanawiał się, kim mógłby zostać, gdyby nie był muzykiem?

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Duff przyznał, ze parę razy zadano mu to pytanie, ale nieczęsto się ono pojawia. Po chwili zastanowienia odparł:

Zawsze uważałem, że dobrze mi wychodzi pomaganie innym. Nie wiem czy miałbym pieniądze na ukończenie studiów medycznych, ale może zostałbym lekarzem. Zawsze myślałem, że mógłbym nim być.

A czy mógłby studiować finanse, gdyby nie został wcześniej muzykiem?

Czy mógłbym? Oczywiście bym mógł. Musiałbym dać z siebie wszystko i niemal wszystko odłożyć, żeby się tym zająć. Poszedłem do tej szkoły, bo nie miałem pojęcia o pieniądzach. Wychowywałem się w dużej rodzinie, nie mieliśmy pieniędzy, ojciec był strażakiem, było nas ośmioro, sam się możesz domyślić. Gdy zacząłem zarabiać pieniądze nie miałem żadnego pojęcia o finansach. Gdy wytrzeźwiałem poszedłem do szkoły i zacząłem się uczyć o pieniądzach. Była to jedna z najlepszych decyzji mojego życia. To było dawno temu. Stary, ale to było dawno! Co się, kurwa, stało? To było 25 lat temu! (śmiech)

Cały wywiad z Duffem McKaganem znajdziecie we wrześniowym numerze „Teraz Rocka”, który dostępny jest w sprzedaży.

WRZEŚNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także