Duff McKagan (Guns N' Roses) nie znosi swojego głosu

/ 16 sierpnia, 2019

Duff McKagan znany jest najbardziej z roli basisty Guns N’ Roses, ale też prowadzi solowy projekt, w którym jest wokalistą i z którym wkrótce przyjedzie do Polski.

Zobacz, jak będzie na koncercie Duffa w Polsce

W wywiadzie dla „GQ Magazine” Duff McKagan przyznał, że nie lubi słuchać własnego głosu:

Myślę, że wielu wokalistów nie lubi słuchać swojego głosu. To dość powszechne. Ale u mnie nie chodzi tylko o śpiewanie. Nie lubię słuchać podcastów, w których wziąłem udział ani wywiadów, jakich udzieliłem. To nie dla mnie.

W maju tego roku Duff McKagan wydał solowy album „Tenderness”. W ramach promocji płyty wystąpi 22 sierpnia w warszawskim klubie Stodoła. Bilety są jeszcze w sprzedaży.

%%REKLAMA%%

Płyta „Tenderness” porusza zarówno osobiste, jak i społeczne tematy. Tak Duff McKagan opowiadał w „Louder Sound” o utworze „Last September”:

Czytałem różne historie w ramach #metoo o – nazywając rzeczy po imieniu – prawdziwych złych skurwielach robiących cholernie złe rzeczy. Na ich podstawie napisałem tę fikcyjną historię. Przysięgam, że tekst i melodię napisałem w pięć minut. Shooterowi Jenningsowi bardzo spodobał się ten utwór.

To mój komentarz i reakcja na #metoo. To smutna historia, ale mam nadzieję, że końcówka daje żeńskiej bohaterce nieco nadziei.

Jako ojciec dwóch dziewczynek czułem potrzebę napisania takiej piosenki. Jeśli mam jakieś zadanie to jest nim ochrona kobiet mojego życia.

Tymczasem już jesienią Guns N’ Roses powrócą na kolejną część trasy „Not In This Lifetime”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także