Duff McKagan komentuje nieobecność Izzy'ego Stradlina w Guns N' Roses

/ 19 lipca, 2019

Kiedy Guns N’ Roses reaktywowali się, zabrakło w składzie gitarzysty Izzy’ego Stradlina, z którym zespół nagrał swoje najsłynniejsze płyty. Basista Duff McKagan wciąż nie wie do końca, dlaczego Izzy nie chciał powrotu.

W wywiadzie dla podcastu „Rolling Stone Music Now” McKagan zapewniał:

To nie było tak, że się nie staraliśmy go zaprosić do składu. Próbowaliśmy go nakłonić i mocno nad tym pracowaliśmy. Koncertowanie w wielkim rockowym zespole nie jest dla każdego. Tak to sobie tłumaczę.

Duff McKagan przyznał jednak, że tak do końca nie rozumie decyzji Stradlina, dlaczego nie chciał dołączyć do reaktywowanego Guns N’ Roses. „Może innym razem? – podsumował.

Wcześniej Duff McKagan przyznawał, że grupa była gotowa na przyjęcie Izzy’ego, który opuścił ją w 1991 roku, tuż przed wydaniem płyt „Use Your Illusion”, ale on nie zjawił się na próbie:

Mieliśmy ustawione dla niego wzmacniacze. Minął pierwszy miesiąc prób… nic. Minął drugi miesiąc prób. Wysłaliśmy mu wiadomość: „Termin się zbliża”. Minął trzeci miesiąc prób… nic. Chyba nie chciał koncertować na taką skalę i tak długo.

Uwielbiam go, ale muszę przyznać, że Richard Fortus jest wspaniałym gitarzystą i nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego gościa.

%%REKLAMA%%

Guns N’ Roses wrócą na trasę jesienią, tym razem będą grali w Ameryce Północnej. Tymczasem Duff McKagan promuje solowy album „Tenderness”. 22 sierpnia wystąpi w warszawskiej Stodole.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także