Duff McKagan o piosence inspirowanej Prince'em, Weilandem, Cornellem i Benningtonem

/ 14 kwietnia, 2019

Piosenka „Feeling”, która pojawi się na nowej płycie solowej Duffa McKagana, „Tenderness”, zainspirowana została odejściem takich gwiazd jak Prince, Chester Bennington, Scott Weiland czy Chris Cornell.

Duff McKagan optymistycznie o nowej płycie Guns N' Roses

W wywiadzie dla Grammy Museum Duff McKagan wspomina, jak ważny był dla niego Prince:

Każdy ma jakąś płytę, która „uratowała” jego życie. Dla mnie był to „1999”, który dał mi siłę uciec z pogrążonego w heroinie Seattle do Los Angeles. Graliśmy w Meksyku, gdy Axl napisał do mnie: „Bardzo mi przykro. Włącz wiadomości”. Wiedział, że byłem jego wieloletnim fanem. Rozpłakałem się.

A potem Chris… Najdziwniejsze jest to, że tego wieczora, około ósmej, Axl przyszedł na próbę i zaproponował: „Spróbujmy zagrać ‘Black Hole Sun’”. Ćwiczyliśmy ten numer do wpół do pierwszej. A gdy wróciłem do domu Richard Fortus napisał do mnie: „Chris nie żyje”.

A potem Chester Bennington, który był naszym przyjacielem. Przyjaźniliśmy się z jego rodziną.

Piosenkę zainspirował także Scott Weiland, z którym Duff grał w Velvet Revolver:

Kilka razy próbowałem mu pomóc, raz wybraliśmy się na miesiąc w Góry Kaskadowe. Widziałem, jak nałóg go nam odbiera.

Muzyk zawarł na płycie refleksje zebrane przez dwa i pół roku podczas trasy Guns N’ Roses „Not In This Lifetime”. Duff McKagan do pracy nad albumem zatrudnił Shootera Jenningsa.

%%REKLAMA%%

Nagrania rozpoczęły się rok temu w studiu Station House w Echo Park w Kalifornii. Na „Tenderness” pojawia się Jennings wraz z zespołem, jak również The Waters oraz The Suicide Horn Section (gdzie na puzonie gra Matt McKagan, brat Duffa).

Album „Tenderness” ukaże się 31 maja.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także