Duff McKagan o przekrętach finansowych w Guns N’ Roses: Wystarczyło być trzeźwym

/ 21 września, 2023


O czym Duff żałuje, że nie wiedział, gdy zaczynał karierę muzyczną? Basista Guns N’ Roses wyjaśnia.


Duff McKagan w latach 90. zaczął studiować finanse i dziś jest ekspertem w tej dziedzinie. W 2011 roku powołał firmę Meridian Rock, która edukuje muzyków w kwestiach finansów. O tym, jak ważna jest to wiedza, Duff sam przekonał się w brutalny sposób. Na przełomie lat 80. i 90. Guns N’ Roses zarobili mnóstwo pieniędzy, ale też mnóstwo pieniędzy stracili, gdyż nie potrafili nimi zarządzać.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Duff odpowiada na pytanie, co chciałby wiedzieć na temat finansów, gdy zaczynał karierę muzyka:

Żeby zrozumieć inwestycje, papiery wartościowe, obligacje. Nikt z nas nie miał pojęcia o akcjach i obligacjach. Gdybym rozumiał fundusze inwestycyjne, mógłbym zainwestować te pieniądze w rozsądny sposób. Doszedłem do tego dopiero po trzydziestce. W czasach pierwszej świetności Guns N’ Roses byli ludzie, którzy położyli łapy na naszych pieniądzach, działy się różne przekręty. Ale pewnie wystarczyło być trzeźwym, żeby to dostrzec. Chciałbym wtedy rozumieć rynek inwestycyjny i nie bać się zadawać pytań. W tym problem, że boimy się powiedzieć: Nie wiem, co to jest giełda. Nie chcesz, by ludzie dowiedzieli się, że tego nie wiesz. Ale wiesz co? Dziewięćdziesiąt dziewięć procent osób tego tak naprawdę nie rozumie. Nie uczą tego w szkole.

20 października ukaże się album „LighthouseDuffa McKagana. Cały wywiad z Duffem McKaganem przeczytacie we wrześniowym numerze „Teraz Rocka”, który jest już w sprzedaży.

WRZEŚNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także