Duff McKagan o Slashu (Guns N' Roses): Zatraca się w tym, co robi

/ 30 kwietnia, 2019

Niedawno Duff McKagan niezwykle wysoko ocenił umiejętności wokalne swojego kolegi z Guns N’ Roses, Axla Rose’a. Teraz natomiast postanowił skomentować styl pracy innego przyjaciela z zespołu, Slasha. Okazuje się, że legendarny gitarzysta ma w swoim życiu tylko jeden cel. Jaki? Oddajmy głos McKaganowi:

Wszystko, co robi przez całe dnie, to gra na gitarze. Wstaje, idzie na siłownie i zaczyna grać na gitarze, aż do koncertu, podczas którego… dalej gra. Czasem kompletnie zapomina o świecie. Mamy fragment podczas każdego koncertu, który należy do niego, gra solówkę. Zwykle zatraca się w tym, co robi. To najczystsza forma komunikacji.

– powiedział muzyk Guns N’ Roses. I kontynuował:

Usiądzie z tobą i pogada przez chwilę, ale nie jest zbyt wylewny. Komunikuje się grając na gitarze. Czasami ta jego solówka się ciągnie, ale ja nie chcę go zatrzymywać (…) Nieraz, gdy wyjdzie na scenę, gra przez 20-25 minut. Pozwalamy mu na to. Jest w stanie ponieść 50-tysięczny tłum, wziąć ich w podróż, której jest przewodnikiem.

Obecnie zespół Guns N’ Roses ma przerwę od koncertowania, a jego muzycy skupili się na solowych projektach. Co jednak ciekawe, od pewnego czasu pojawiają się plotki o nowej płycie, a coraz więcej wskazuje na to, że muzycy wejdą razem do studia. W wywiadzie dla radia „Futuro” potwierdził je gitarzysta Slash:

Do sierpnia będę grał z The Conspirators, a potem wrócę do Guns N’ Roses, który ma zaplanowaną krótką trasę w październiku. Dużo się mówi o nowej płycie, ale jak dotąd jeszcze nic nie zrobiliśmy. Po trasie jednak skupimy się na niej. W zależności od tego, jak potoczą się sprawy z Guns N’ Roses, za jakiś czas powrócą też The Conspirators. Już zacząłem pisać kawałki na nową płytę The Conspirators.

Niedawno basista Duff McKagan w wywiadzie dla „The Rich Ellen Show” powiedział:

Czy mogę powiedzieć coś nowego na temat płyty? Nie. Ale powiem, że wszystko toczy się bardzo pozytywnie. Ludzie to interesuje, co doskonale rozumiem. Ale podoba mi się aura tajemniczości tego zespołu, dlatego dochowam tajemnicy. Ale sprawy układają się bardzo pozytywnie… wręcz znakomicie.

Nie tak dawno temu w wywiadzie dla „Trunk Nation” Duff McKagan przyznał, że nowa płyta Guns N’ Roses może ukazać się już wkrótce.

%%REKLAMA%%

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także