Duff McKagan wskazuje zespół, bez którego nie byłoby Gunsów, Metalliki ani Nirvany

/ 24 maja, 2022


Basista Guns N’ Roses mówi, jak wiele ten jeden zespół zmienił w muzyce.


Duff McKagan zjawił się na premierze mini serialu „Pistol” opowiadającego historię Sex Pistols na podstawie książki „Lonely BoySteve’a Jonesa.

Podczas premiery w wywiadzie dla „Stage Right Secrets” Duff powiedział, jak ważnym zespołem był Sex Pistols oraz cała muzyka punkowa, której przewodził:

Ówczesna scena punkowa i to co udało się Pistolsom wygenerować, było czymś wyjątkowym. Bez nich nie byłoby Guns N’ Roses, nie byłoby Metalliki, Nine Inch Nails, Nirvany. Byłem przy narodzinach sceny punkowej. W tamtym czasie chodziło o bycie indywidualistą, odmieńcem, outsiderem. To była scena dla ciebie. Gdzieś tam na mieście odbywał się mały koncert, na który mogli przyjść ludzie w każdym wieku. Potem zaczęły pojawiać się zespoły z zagranicy: The Clash, 999, The Jam, The Specials, The Police. A potem zespoły amerykańskie. Oczywiście widziałem Ramonesów. Wszyscy widzieli Ramonesów. Nie da się mówić o Sex Pistols bez wspominania o Ramonesach. To były pierwsze dwa zespoły. Od nich wszystko się zaczęło.

Zwiastun serialu „Pistol” możesz obejrzeć poniżej.

Historię Guns N’ Roses, Metalliki i wielu innych zespołów znajdziesz w Wydaniach Specjalnych im poświęconym. Teraz dostępne są także w pakiecie.

7X WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także