Dwa ostatnie koncerty Męskiego Grania zwieńczone występem Orkiestry Orkiestr [SKŁAD]

/ 16 sierpnia, 2019

Kultowa już trasa Męskiego Grania od dziesięciu lat promuje najlepszą polską muzykę i słynie z międzypokoleniowych spotkań artystów. Orkiestra Męskiego Grania jest tego najlepszym przykładem, gdzie rok rocznie łączy niezwykle utalentowanych artystów, a single nagrane na potrzeby trasy podbijają listy przebojów. Specjalnie na dziesięciolecie trasy powołano do życia artystyczną supergrupę – Orkiestrę Orkiestr, która wystąpi dwukrotnie – 17 sierpnia w Warszawie oraz 24 sierpnia podczas finału w Żywcu.

Liderem tego niezwykłego projektu muzycznego został Andrzej Smolik, związany z projektem od początku jego istnienia. W zespole wystąpią wszyscy artyści znani z singli promujących trasę, wśród nich: Abradab, Brodka, Fisz, Kortez, Lech Janerka, Marek Dyjak, Igo, Maciej Maleńczuk, Mela Koteluk, Nosowska, Ørganek, O.S.T.R, Dawid Podsiadło, Piotr Rogucki, Spięty, Wojciech Waglewski i Krzysztof Zalewski. Tych 17 wokalistów wykona w oryginalnych składach wszystkie dotychczasowe single promujące trasę, w tym m.in. tegoroczny hymn Męskiego Grania „Sobie i Wam”, przebojowe: „Początek”, „Elektryczny”, „Wataha” czy jedne z pierwszych: „Kobiety nam wybaczą” i „Ognia!”.

Dopiero w 2013 roku powstała Small Synth Orchestra i wszyscy zobaczyli, że można zbudować taki twór, który nie jest zespołem, ale autonomicznym bytem. Zagraliśmy wtedy jeden numer O.S.T.R-a, jeden Nosowskiej, singiel Męskiego Grania i cover. Znaleźliśmy klucz na to, żeby uwspólnić tę platformę. Dać kawałek każdego bez faworyzowania kogokolwiek

– mówi Andrzej Smolik.

%%REKLAMA%%

Dodatkowo na scenie Męskiego Grania w Warszawie i Żywcu usłyszymy tegoroczną Orkiestrę Męskiego Grania w składzie Nosowska, Igo, Krzysztof Zalewski i Organek oraz kilkudziesięciu innych artystów ze swoim autorskimi repertuarami.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także