Dwóch członków opuściło Iced Earth [OŚWIADCZENIA]

/ 15 lutego, 2021


Wokalista Stu Block i basista Luke Appleton ogłosili swoje odejście z Iced Earth.


Dwaj członkowie postanowili odejść z zespołu Iced Earth. Decyzję tę podjęli ponad miesiąc po wydarzeniach na Capitolu, w których udział brał gitarzysta Jon Schaffer.

Stu Block napisał w swoim oświadczeniu:

Są chwile i wydarzenia, kiedy trzeba przeanalizować swoje życie, pracę, kierunek i przyszłość. Poinformowałem Jona i jego obecny management, że odchodzę z Iced Earth ze skutkiem natychmiastowym. Zanim podjąłem decyzję potrzebowałem kilku tygodni, żeby przetrawić tę sytuację oraz uszanować przetrawienie tej sytuacji przez innych w naszym obozie. Dziękuję, że to uszanowaliście. To pod wieloma względami najlepsza decyzja pod względem mojego rozwoju osobistego i zawodowego.

Luke Appleton napisał:

W odpowiedzi na ostatnie wydarzenia i okoliczności poinformowałem management Iced Earth i Jona, że rezygnuję z funkcji basisty Iced Earth ze skutkiem natychmiastowym. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wysłali mi wyrazy wsparcia i miłości w tym trudnym czasie.

Stu Block był wokalistą Iced Earth od 2011 roku, a Luke Appleton był basistą od 2012 roku. W składzie wciąż pozostaje perkusista Brent Smedley i gitarzysta Jake Dreyer. Kilka tygodni temu o zakończeniu współpracy z Jonem Schafferem poinformował Hansi Kürsch, który współtworzył z nim zespół Demons & Wizards.

Jon Schaffer był jedną z osób, które stosowały wobec stróżów porządku na terenie Kapitolu gaz pieprzowy, co potwierdziły opublikowane przez FBI zdjęcia.

Jonowi Schafferowi postawiono następujące zarzuty.

  1. Świadome wkroczenie lub pozostawanie w budynku bez ważnego pozwolenia.
  2. Zaburzenie porządku w pracach rządu.
  3. Świadome stosowanie przemocy fizycznej przeciwko osobom w chronionym budynku.
  4. Wtargnięcie na teren budynku Kapitolu i zakłócenie porządku.
  5. Fizyczna przemoc w budynku Kapitolu.
  6. Demonstrowanie lub pikietowanie w budynku Kapitolu.
KOMENTARZE

Przeczytaj także