Dyrektor Centrum Kultury zezwolił na koncert Łydki Grubasa. Teraz grozi mu odwołanie

/ 31 marca, 2020

Łydka Grubasa postanowiła zrekompensować odwołaną trasę koncertem transmitowanym na żywo w internecie bez udziału publiczności. Jednak nie udało się go dokończyć, gdyż ze względu na zagrożenie epidemiologiczne występ został przerwany przez policję.

Zobacz transmisję z koncertu Łydki Grubasa

Konsekwencje koncertu może ponieść Dyrektor Centrum Kultury w Ostródzie, pan Julian Pawłowski. Zespół wystosował petycję do Pana Burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka o pozostawienie na pełnionym stanowisku Dyrektora Centrum Kultury, uzasadniając ją, że nie doszło do przekroczenia przepisów i olbrzymią korzyścią społeczną wynikającą ze współorganizacji transmisji naszego koncertu online, który odbył się w dniu 21 marca w Sali Kameralnej Amfiteatru w Ostródzie.

Grupa ponadto argumentuje:

W sytuacji wywołanej obecnością koronawirusa i apelami o pozostanie w domach jak największej liczby osób, rola kultury jest niezastąpiona. Wydaje się być najlepszym wyjściem wypełnienie pustki związanej z zakazem wychodzenia z domu, wartościami niematerialnymi, zwłaszcza takimi, które faktycznie przyczyniają się do dogłębnego zrozumienia problemu przez nas wszystkich.

Kierowani chęcią umilenia wszystkim fanom muzyki rockowej domowej kwarantanny, podjęliśmy działanie mające zaoferować im możliwość uczestniczenia w koncercie poprzez transmisję online. Przez dwa tygodnie poprzedzające transmisję aktywnie uczestniczyliśmy w akcji #zostańwdomu, propagując intensywnie ideę przestrzegania zaleceń władz odnośnie minimalizowania mobilności społecznej. Współorganizator, czyli pan Dyrektor Centrum Kultury, informował o wydarzeniu władze miasta, więc nie było to w żadnym wypadku samowolne działanie. Pragniemy podkreślić, że przy wielkiej korzyści związanej z realizacją swojej Misji, Centrum Kultury nie poniosło żadnych kosztów i nie wypłaciło nam żadnych wynagrodzeń, całą operację sfinansowaliśmy z własnych środków.

%%REKLAMA%%

Pełną treść petycji możecie znaleźć pod tym adresem.


REKLAMA

Już teraz zamówić możesz kwietniowego „Teraz Rocka”, który opublikowany zostanie – z powodów logistycznych – nieco później, czyli 1 kwietnia. W numerze piszemy między innymi o: Me And That ManLao Che, NightwishKissArturze RojkuYesMarillion i wielu innych.

Pismo dostępne jest w przedsprzedaży – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[KUP TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także