Dyrektor Spotify jedną z ofiar zamachu w Sztokholmie

/ 10 kwietnia, 2017

41-letni Chris Bevington, jeden z dyrektorów platformy streamingowej Spotify, padł ofiarą zamachowca, który w piątek, 7 kwietnia 2017 roku, wjechał ciężarówką w tłum ludzi w centrum Sztokholmu.

Spotify udostępni nowości tylko klientom premium

Śmierć Chrisa Bevingtona potwierdził współzałożyciel Spotify, Daniel Ek:

Z wielkim szokiem i ciężkim sercem mogę potwierdzić, że Chris Bevington z naszej drużyny Spotify, poniósł śmierć w piątkowym, okrutnym ataku w Sztokholmie.

Chris był członkiem naszego zespołu od pięciu lat. Wywarł wielki wpływ nie tylko na nasze interesy, ale na każdego, kto miał zaszczyt go znać i pracować z nim. Żadne słowa nie opiszą, jak bardzo będzie nam go brakowało i jaki smutek odczuwamy, że straciliśmy go w taki sposób. (…)

Czuję głęboki smutek i gniew, jak wy wszyscy, że coś takiego mogło wydarzyć się w Szwecji. Jedynym światełkiem w tej tragicznej chwili są wyrazy miłości, współczucia i solidarności, które otrzymujemy ze wszystkich stron. Dokładnie taką osobą był Chris.

Będzie nam ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju.

Chris Bevington pełnił funkcję dyrektora do spraw rozwoju i współpracy międzynarodowej w Spotify.

Do ataku w Sztokholmie doszło w piątek, 7 kwietnia 2017 roku, w godzinach popołudniowych, kiedy rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi na deptaku, zabijając cztery osoby i kilkanaście raniąc.

Spotify to platforma umożliwiająca streaming muzyki, powstała w 2006 roku z siedzibą w Sztokholmie. Jej usługi uruchomione zostały w 2008 roku i dziś korzysta z nich ponad 100 milionów użytkowników, z większości krajów europejskich, amerykańskich, części Azji i z Australii. Platforma dostępna jest w wersji bezpłatnej, z reklamami, oraz płatnej. Ostatnio firma podpisała umowę z Universal Music Group, umożliwiającą udostępnianie nowości wyłącznie klientom korzystającym z płatnej wersji serwisu.

Ostatni raport opublikowany przez RIAA donosi, że w Stanach Zjednoczonych rynek muzyczny bazuje głównie na streamingu. Dochód ze streamingu wzrósł w 2016 roku aż o 68,5%, stanowiąc 51% wszystkich dochodów. Sprzedaż płyt CD przyniosła w 2016 roku amerykańskiemu rynkowi 21,8% wszystkich dochodów i w stosunku do roku 2015 spadła aż o 15,7%.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także