Zaskakujące i zabawne reakcje dzieci na Led Zeppelin [WIDEO]

/ 26 września, 2017

Twórcy kanału FBE tym razem sprawdzili jak młode pokolenie reaguje na muzykę Led Zeppelin. W eksperymencie wzięły udział dzieci w wieku 6-13 lat.

Nick Cave zaszalał z fanami na koncercie [WIDEO]

Dzieciom zaprezentowano kilka najbardziej znanych utworów Led Zeppelin, w tym „Whole Lotta Love”, „Stairway To Heaven” i „Kashmir” i zapytano ich o opinię.

Co ciekawe, większość z nich mówiła, że zna te utwory. Opinie były jednak bardzo różne. Najbardziej entuzjastycznie do twórczości Jimmy’ego Page’a i Roberta Planta odnosił się ośmioletni Jake, który gdy tylko dowiedział się, czego będzie słuchał, wykrzyknął:

TAK! Uwielbiam ten zespół! Słuchamy go cały czas w samochodzie. Dziękuję Wam bardzo!

Nic dziwnego, że znał większość zaprezentowanych utworów.

Z największym sceptycyzmem podszedł natomiast najstarszy z badanych, 13-letni Jackson. Stwierdził, że nie lubi „prawdziwych” instrumentów w muzyce. „Mój ojciec twierdzi, że nie lubię prawdziwej muzyki” – przyznał, mówiąc że woli rap. Jedyny utwór, który mu się spodobał to „Black Dog”.

Dzieciakom w muzyce Led Zeppelin podobały się głównie rytmy, zaskoczone były natomiast tekstami. „Kupuje schody?” – dziwił się jeden z nich, słuchając „Stairway To Heaven”. Inni często mieli problemy ze zrozumieniem słów śpiewanych przez Roberta Planta.

Poniżej możecie obejrzeć cały odcinek.

Nowy album Roberta Planta

Mimo że szanse na reaktywację Led Zeppelin wydają się zerowe, niedługo dostaniemy nowy album Roberta Planta. Płyta „Carry Fire” ukaże się 11 października 2017 roku i zawierać będzie następujące utwory:

 1. The May Queen
 2. New World…
 3. Season’s Song
 4. Dance With You Tonight
 5. Carving Up The World Again
 6. A Way With Words
 7. Carry Fire
 8. Bones Of Saints
 9. Keep It Hid
 10. Bluebirds Over The Mountain
 11. Heaven Sent

Robert Plant w ten sposób opisał nadchodzący album:

Chodzi o intencje. Szanuję i lubię moje wcześniejsze utwory, ale ciągle czuję potrzebę tworzenia czegoś nowego. Łączę więc stare z nowym. Konsekwencją tego jest, że cały zespół porusza się wokół własnej osi – nowe brzmienie i nowa przestrzeń dają poczucie emocjonującej i dramatycznej scenerii nastroju, melodii i dźwięku instrumentów.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także