Dzień Cliffa Burtona oficjalnie ustanowiony!

/ 7 lutego, 2018

Cliff Burton przyszedł na świat 10 lutego 1962 roku w Castro Valley w stanie Kalifornia. I właśnie tego dnia będzie obchodzone święto w jego rodzinnym mieście. 

Będzie hologram Ozzy'ego Osbourne'a?

Wszystko dzięki specjalnej petycji, o której pisaliśmy kilka dni temu. Pomysłodawcą całej akcji był Robert Souza, który zwrócił się Miejskiej Rady Doradczej z prośbą o wsparcie swojego projektu. Jak się szybko okazało – bez problemu je otrzymał. Później wystarczyło uzbierać 5 tysięcy podpisów pod wspomnianą petycją w serwisie change.org i poczekać na ostateczną uchwałę. 

Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Metallica opublikowała w związku z tą decyzją specjalny post, w którym muzycy napisali:

Dziękujemy wszystkim fanom, którzy wzięli udział w tej inicjatywie. To wspaniałe, że pamięć o nim jest w taki sposób pielęgnowana.

Pierwsze obchody święta odbędą się w najbliższą sobotę, 10 lutego, czyli w 56. rocznicę urodzin Cliffa Burtona

Basista zagrał na trzech pierwszych studyjnych płytach Metalliki„Kill 'Em All” (1983), „Ride the Lightning” (1984) i „Master of Puppets” (1986). Cliff Burton zginął tragicznie 27 września 1986 roku w wyniku wypadku autokaru, jakiemu grupa uległa podczas europejskiej trasy koncertowej. Miał 24 lata. Jego miejsce zajął Jason Newsted. Obecnie basistą zespołu jest Robert Trujillo.

10 listopada ubiegłego roku na półki sklepowe trafiła reedycja ostatniego albumu nagranego z Burtonem w składzie, „Master Of Puppets”. Jest to kolejna specjalna edycja po wzbogaconych bonusami reedycjach płyt „Kill ‘Em All” i „Ride The Lightning” z 2016. Zespół już zapowiedział, że zabiera się za przygotowanie wersji deluxe dwóch kolejnych swoich płyt: „… And Justice For All” (1988) i „Metallica” (1991).

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także