Dzień Morrisseya w Los Angeles

/ 9 listopada, 2017

Taką informację przekazał burmistrz miasta, Eric Garcetti. W najbliższy weekend Morrissey zagra dwa koncerty w The Hollywood Bowl. 

30 Seconds to Mars prezentuje zwiastun filmu o Ameryce

W oficjalnym komunikacie burmistrza możemy przeczytać: 

Los Angeles ceni indywidualność, współczucie oraz kreatywność. Morrissey jest ucieleśnieniem tych cech, wyraża je w taki sposób, który porusza Angelenos [mieszkańcy Los Angeles – przyp. szy] w każdym wieku. Dzień Morrisseya to hołd dla artysty, którego muzyka porusza i inspiruje następne pokolenia, zwłaszcza te, które czują, że nie pasują do reszty, ponieważ urodzili się po to, aby się wyróżniać. 

Warto nadmienić, że legendarna sala Hollywood Bowl wycofała w związku z koncertami wokalisty posiłki pochodzenia zwierzęcego ze swojego menu. Organizatorzy nie chcą popełnić tego samego błędu, który przydarzył się w Islandii. Przypomnijmy: koncert w Rejkiawiku (2015) został odwołany, gdyż organizator nie zastosował się do zakazu sprzedaży mięsa w dniu koncertu.

Kocham Islandię i wyczekiwałem od dawna, żeby się tu pojawić, ale musiałem opuścić Harpa Concert Hall z powodu ich kanibalistycznych praktyk

– skwitował krótko (i dosadnie) muzyk. 

Nowy album lada dzień

Niebawem na rynku ukaże się nowa solowa płyta Morrisseya. Będzie nosiła ona tytuł „Low In High-School” i ukaże się 17 listopada. Wokalista dwa dni temu udostępnił kolejny nowy utwór, zapowiadający to wydawnictwo. Nosi on tytuł „Jacky’s Only Happy When She’s Up on the Stage” i zostanie wydany na 7-calowym singlu z utworem „You’ll Be Gone” Elvisa Presleya na stronie B. Możecie się z nim zapoznać poniżej:

Na płycie „Low In High-School” znajdzie się 12 premierowych utworów:

 1. My Love, I'd Do Anything for You
 2. I Wish You Lonely
 3. Jacky’s Only Happy When She’s Up on the Stage
 4. Home Is a Question Mark
 5. Spent the Day in Bed
 6. I Bury the Living
 7. In Your Lap
 8. The Girl from Tel-Aviv Who Wouldn't Kneel
 9. All the Young People Must Fall in Love
 10. When You Open Up Your Legs
 11. Who Will Protect Us From the Police?
 12. Israel

Z kolei okładka będzie prezentowała się następująco:

Album został nagrany we Francji i we Włoszech, a jego producentem jest Joe Chiccarelli, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak Frank Zappa, The Strokes, Beck czy The White Stripes.

Morrissey zaistniał jako lider zespołu The Smiths (1982-1987), z którym wydał takie albumy, jak „Meat Is Murder” (1985) i „The Queen Is Dead” (1986). Wkrótce po rozwiązaniu grupy rozpoczął karierę solową, debiutując albumem „Viva Hate” w 1988 roku. Do tej pory wydał 10 albumów studyjnych, ostatni z nich ukazał się w 2014 roku i nosił tytuł „World Peace Is None of Your Business”.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także