Eagles Of Death Metal wystąpili w Paryżu w drugą rocznicę ataku na Bataclan

/ 13 listopada, 2017

Jesse Hughes i Dave Catching z zespołu Eagles Of Death Metal wystąpili niezapowiedziani na koncercie upamiętniającym ofiary ataku terrorystycznego na paryski klub Bataclan, który miał miejsce 13 listopada 2015 roku.

Obejrzyj charytatywny koncert Metalliki [WIDEO]

13 listopada 2015 roku, podczas koncertu Eagles Of Death Metal w paryskim klubie Bataclan miał miejsce zamach terrorystyczny w wyniku którego zginęło 89 osób. Atak był częścią większej operacji terrorystycznej przeprowadzonej w Paryżu, która pochłonęła 130 ofiar.

Podczas występu upamiętniającego ofiary ataku, 13 listopada 2017 roku, Jesse Hughes i Dave Catching wykonali dwa utwory – „I Love You All The Same” i „Save A Prayer”. Hughes zwrócił się do fanów:

Jestem szczęśliwy, mogąc was widzieć. Jedynym powodem, dla którego się trzymamy, jest wasza miłość do rock and rolla.

Po występie Jesse Hughes powiedział mediom:

To dla uczczenia tych, którzy nie chcą, żeby zwyciężyło zło, głupota i nienawiść. Przyjechałem tu z matką, bo nie boję się. Nie ma czego się bać. Jesteśmy otoczeni miłością. Zaśpiewaliśmy okropnie dwie piosenki, a ludzie nadal nas lubią. Czy może być lepiej?

Po tragicznym koncercie, w którym nie ucierpiał żaden z członków zespołu, ale zginął handlujący gadżetami Nick Anderson, Eagles Of Death Metal powrócił do stolicy Francji już na początku grudnia, jako gość specjalny podczas koncertu U2. W lutym 2016 roku wystąpił natomiast w paryskiej Olympii.

Paryżanie zawsze byli dla nas niesamowici, a nasza miłość do tego wspaniałego miasta i jego mieszkańców została milion razy wzmocniona w ciągu ostatniego miesiąca. Słuchanie historii o ocalałych, rannych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych, jest czymś przytłaczającym. Nie mogliśmy tu nie powrócić i nie dokończyć naszego setu

– powiedział przed tym koncertem Jesse Hughes, frontman Eagles of Death Metal.

Zapis tego koncertu trafił na wydawnictwo koncertowe „I Love You All The Time – Live at The Olympia in Paris”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także