Eagles powracają na trasę koncertową

/ 15 sierpnia, 2017

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zespół Eagles po śmierci współzałożyciela Glenna Freya nie zakończył działalności. Grupa powróci w październiku z serią koncertów.

Muse nie ma zamiaru wydawać płyty

W nowym składzie Eagles znajdzie się syn Glenna Freya, Deacon, a także artysta country Vince Gill. Zespół planuje dać w październiku cztery koncerty w ramach trasy Evening With The Eagles. Eagles wystąpią w następujących amerykańskich miastach:

  • 17.10 – Greensboro, N.C.
  • 20.10 – Atlanta, GA
  • 24.10 – Louisville, KY
  • 27.10 – Detroit, MI

Współzałożyciel Eagles, gitarzysta Glenn Frey zmarł 18 stycznia 2016 roku. Muzyk w ostatnich latach życia zmagał się z reumatoidalnym zapaleniem stawów, ciężkim zapaleniem jelita grubego oraz zapaleniem płuc. Zespół Eagles wydał następujące oświadczenie:

Z ciężkim sercem informujemy, że w poniedziałek 18 stycznia 2016 roku w Nowym Jorku odszedł nasz kolega, założyciel Eagles, Glenn Frey.

Glenn toczył odważną walkę przez ostatnie kilka tygodni, lecz niestety poległ z reumatoidalnym zapaleniem stawów, ciężkim zapaleniem jelita grubego oraz zapaleniem płuc. Rodzina Freya chciałaby podziękować wszystkim, którzy byli z Glennem podczas niej, mieli nadzieję na wyzdrowienie i modlili się o nie.

Słowa nie potrafią opisać naszego smutku ani naszej miłości oraz szacunku za to wszystko, co dał nam, swojej rodziny, społeczności muzycznej i milionom fanów na całym świecie.

Perkusista, a później także gitarzysta Eagles, Don Henley, który podobnie jak Glenn Frey współtworzył zespół przez cały czas jego istnienia dodał:

Był dla mnie jak brat; byliśmy rodziną i jak większość rodzin byliśmy dysfunkcjonalni. Jednak więź zawiązana 45 lat temu nie została nigdy zerwana. Zbudowaliśmy coś, co trwało dłużej, niż ktokolwiek mógł śnić. To Glenn był tym, który to rozpoczął.

W marcu 2016 roku Don Henley w wywiadzie dla BBC poinformował, że koncert Eagles, który miał miejsce podczas rozdania tegorocznych nagród Grammy w połowie lutego, był ostatnim występem grupy w karierze.

To było ostatnie pożegnanie. Nie sądzę, by można nas było jeszcze zobaczyć na scenie. Myślę, że to było to – to było właściwe pożegnanie.

Jednak w lipcu 2017 roku Eagles dali akustyczny koncert podczas festiwalu Classic West. Muzycy sugerowali wówczas, że może to być ich ostatni występ na żywo.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także