Ed Sheeran koweruje Iron Maiden i Limp Bizkit [WIDEO]

/ 24 kwietnia, 2018

Jak bijący rekordy popularności piosenkarz Ed Sheeran zabrzmi w repertuarze Iron Maiden? Sięgnijmy do pamiętnego występu w programie „Tonight Show With Jimmy Fallon”, by się przekonać.

Majowy "Teraz Rock" od środy w kioskach

Ed Sheeran wziął udział w skeczu, promującym jego fikcyjną płytę „Ed Sheeran Sings Heavy Metal”, na której znajdują się przeróbki między innymi „Run To The HillsIron Maiden oraz „Break StuffLimp Bizkit. Jak wokalista zinterpretował te utwory? Możecie przekonać się poniżej.

Należący do najpopularniejszych wokalistów ostatnich lat Ed Sheeran, zapowiedział w rozmowie z podcastem „George Ezra And Friends”, że jego nowy album nie będzie popowy:

To niebezpieczne mieć karierę, która staje się coraz większa i większa, bo w pewnym momencie nastąpi upadek. Moja następna płyta nie będzie popowa, a to dlatego, że ludzie wychodzą z założenia, że kolejna płyta powinna być większa od poprzedniej i powinna sprzedawać się jeszcze lepiej. A jeśli nagram płytę, która nie będzie komercyjna, ale będę z niej zadowolony, fani się ucieszą, a świat popu wzruszy ramionami i powie „może następnym razem”.

Jeśli następny album rozejdzie się w nakładzie dwóch milionów, miliona albo pół miliona egzemplarzy nie będzie porażką, bo nie będę walczył o miejsca na listach przebojów. Nikt nie będzie mógł powiedzieć „ale wtopa”. Powiedzą: „robi, co chce robić”.

Wytwórni się to nie podoba. Zajebiście się nie podoba. Chce przebojowego, popowego albumu, ale myślę, że to zbyt niebezpieczne.

Jeszcze nie wiadomo, jaka będzie nowa płyta Eda Sheerana, ale wokalista zapewnia, że chciałby nagrać coś bardziej osobistego. Przyznał też, że bardzo inspiruje się Coldplay:

Całą moją karierę studiowałem Coldplay i oni są prawdziwymi geniuszami. Udowodnili to za sprawą „Ghost Stories” to był ich najbardziej artystyczny moment.

Sheeran ma na koncie trzy albumy. Wydany w 2011 roku „+” rozszedł się na świecie w nakładzie przekraczającym 4 miliony egzemplarzy. „x” z 2014 osiągnął nakład ponad 14 milionów. Natomiast „÷” z 2017 już pokrył się Platyną w USA oraz 9-krotną Platyną w Wielkiej Brytanii.

Ed Sheeran wystąpi w Polsce 11 i 12 sierpnia 2018 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Bilety na oba koncerty wyprzedały się błyskawicznie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także