Ed Sheeran odchodzi od muzyki pop

/ 13 lutego, 2018

Ed Sheeran należy do najpopularniejszych wykonawców ostatnich lat. Każdy z jego trzech albumów studyjnych rozszedł się w wielomilionowym nakładzie, docierając na szczyty list przebojów. Wokalista zapowiedział jednak, że zamierza zerwać z popem.

Ozzy Osbourne chce nagrać nową płytę

Wokalista w rozmowie z podcastem „George Ezra And Friends” wyjawił, że jego nowy album nie będzie popowy:

To niebezpieczne mieć karierę, która staje się coraz większa i większa, bo w pewnym momencie nastąpi upadek. Moja następna płyta nie będzie popowa, a to dlatego, że ludzie wychodzą z założenia, że kolejna płyta powinna być większa od poprzedniej i powinna sprzedawać się jeszcze lepiej. A jeśli nagram płytę, która nie będzie komercyjna, ale będę z niej zadowolony, fani się ucieszą, a świat popu wzruszy ramionami i powie „może następnym razem”.

Jeśli następny album rozejdzie się w nakładzie dwóch milionów, miliona albo pół miliona egzemplarzy nie będzie porażką, bo nie będę walczył o miejsca na listach przebojów. Nikt nie będzie mógł powiedzieć „ale wtopa”. Powiedzą: „robi, co chce robić”.

Wytwórni się to nie podoba. Zajebiście się nie podoba. Chce przebojowego, popowego albumu, ale myślę, że to zbyt niebezpieczne.

Jeszcze nie wiadomo, jaka będzie nowa płyta Eda Sheerana, ale wokalista zapewnia, że chciałby nagrać coś bardziej osobistego. Przyznał też, że bardzo inspiruje się Coldplay:

Całą moją karierę studiowałem Coldplay i oni są prawdziwymi geniuszami. Udowodnili to za sprawą „Ghost Stories” to był ich najbardziej artystyczny moment.

Ed Sheeran wystąpi w Polsce 11 i 12 sierpnia 2018 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Bilety na oba koncerty wyprzedały się błyskawicznie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także