Ed Sheeran z wielkimi wpływami i… ogromnymi podatkami. Płaci więcej, niż gigant e-handlu

/ 15 października, 2018

3 tysiące funtów – tyle co godzinę pojawiało się na koncie Eda Sheerana w 2017 roku. Nie trzeba być matematycznym orłem, żeby natychmiast pojąć, że artysta zarobił przez cały ubiegły rok astronomiczne pieniądze. Dokładniej 36,3 miliona funtów, które obróciła należąca do wokalisty spółka Ed Sheeran Ltd – dało to 27 milionów czystego zysku.

Platforma Viagogo pozywa promotora Eda Sheerana

Gdzie jednak tak duże zarobki, tam równie duże podatki, a Ed Sheeran musiał w ubiegłym roku oddać brytyjskiemu fiskusowi bagatela 5,3 miliona funtów. W analogicznym przedziale czasowym mniejszy podatek na terenie Wielkiej Brytanii zapłaciły firmy Amazon, Facebook czy Starbucks!

„Metro” pokusiło się o jeszcze jedno ciekawe zestawienie – Ed Sheeran zarobił w zeszłym roku dokładnie 3150 funtów na godzinę, gdzie średnia miesięczna pensja w Wielkiej Brytanii wynosi 2200 funtów. To prawdziwa przepaść!

Ciągle rosnąca popularność, wyprzedające się na pniu koncerty i chętnie kupowane płyty sprawiły, że wg „Forbesa” Ed Sheeran jest najlepiej zarabiającym solowym artystą na świecie. Gazeta wyceniła jego majątek na ponad 83 miliony funtów – przegonił chociażby Katy Perry, Adelle czy Taylor Swift. Muzyk jest również w czołówce najlepiej zarabiających gwiazd, a w ubiegłym roku prześcignął samego Cristiano Ronaldo.

Dyskografię Sheerana zamyka opublikowany w marcu 2017 roku album „÷”, na którym znalazło się wiele bijących rekordy popularności i podbijających listy przebojów kompozycji: „Shape of You”, „Perfect” czy „Galway Girl”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także