Eddie Vedder będzie promował solowy album wraz z zespołem The Earthlings. Co za nazwiska!

/ 6 grudnia, 2021

Eddie Vedder szykuje się do wydania solowej płyty „Earthling”, którą promować będzie na żywo ze swoją grupą. A w zasadzie supergrupą.


W skład zespołu Veddera, nazwanego The Earthlings, wchodzą perkusista Chad Smith (Red Hot Chili Peppers), klawiszowiec, gitarzysta i wokalista Josh Klinghoffer (Red Hot Chili Peppers), basista Chris Chaney (Jane’s Addiction), gitarzysta Andrew Watt oraz gitarzysta, wokalista i laureat Oscara za piosenkę „Falling Slowly” do filmu „Once” Glen Hansard.

The Earthlings po raz pierwszy wystąpili z Eddiem Vedderem we wrześniu tego roku podczas festiwalu Ohana. Andrew Watt nie tylko jest członkiem koncertowej ekipy frontmana Pearl Jam, ale i producentem jego nadchodzącego albumu „Earthling”.

Longplay, który promują single „Long Way” i „The Haves”, ukaże się 11 lutego 2022 roku. Będzie to pierwszy solowy krążek Veddera od czasu wydanego w 2011 „Ukulele Songs”.

Eddie Vedder w 2022 roku odbędzie trasę koncertową Pearl Jam, w ramach której odwiedzi także Polskę. Zespół zagra 14 lipca w Tauron Arenie Kraków

KOMENTARZE

Przeczytaj także