Eddie Vedder (Pearl Jam) opublikował solowy utwór [WIDEO]

/ 19 listopada, 2020


Wokalista Pearl Jam opublikował utwór pt. „Matter Of Time” w niezwykłych okoliczościach.


Jill i Eddie Vedder wspólnie z innymi gwiazdami stworzyli projekt „Venture Into Cures” – wirtualne wydarzenie organizowane przez EB Research Partnership (EBRP), organizację pomagającą chorującym na pęcherzowe oddzielanie się naskórka (epidermolysis bullosa, w skrócie EB) oraz ich rodzinom i bliskim.

By wesprzeć akcję, Eddie Vedder wydał nowy solowy utwór „Matter Of Time”:

Ale Eddie Vedder w ramach „Venture Into Cures” zaprezentował nie tylko premierowy utwór „Matter of Time” lecz również nową wersję „Say Hi”. Oba są dostępne w serwisach cyfrowych.

Ed i ja jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim, którzy pomogli nam stworzyć „Venture Into Cures”. Każdego dnia dzieci z EB i ich rodziny muszą mierzyć się z ogromnymi wyzwaniami. To wydarzenie daje możliwość spojrzenia na ich świat. Misją EBRP jest znalezienie leku na EB, a dzięki takiemu spotkaniu znajdziemy się krok bliżej od zamienienia tej misji w rzeczywistość

– mówi Jill Vedder, współzałożycielka EBRP.

EB to zagrażająca życiu genetyczna choroba, na którą cierpi około 500 tys. osób na świecie. Chorzy nazywani są dziećmi-motylami, ponieważ ich skóra jest tak wrażliwa jak skrzydła motyla. Dzieci z EB doświadczają niesamowitego bólu oraz otwartych ran na skórze i wewnątrz ciała. Na razie nie istnieje lekarstwo na EB, a działania EBRP mają na celu nie tylko wynalezieniu skutecznej walki z tą chorobą, ale także wspieranie terapii innych podobnych, rzadkich schorzeń.

KOMENTARZE

Przeczytaj także