Eddie the Head: najlepsze inkarnacje

/ 28 czerwca, 2013

Eddie the Head lub po prostu Eddie jest znany wszystkim fanom zespołu Iron Maiden, a nawet muzyki metalowej. Tę fikcyjną postać mogliśmy zobaczyć na niemalże wszystkich okładkach albumów i singli brytyjskiej formacji. Eddie pierwszy raz pojawił się – jeszcze dość nieśmiało – na singlu "Running Free", który światło dzienne ujrzał w 1980 roku. Maskotkę zaprojektował Derek Riggs.

Szybko jednak groźnie wyglądająca postać stała się wizytówką zespołu Iron Maiden. Jej oblicze nie tylko zdobiło okładki, ale również stało się nieodłącznym elementem wystroju sceny podczas koncertów. Eddie zaczął żyć własnym życiem i można powiedzieć, że został członkiem zespołu. Właśnie dlatego postanowiliśmy wybrać 25 grafik, które – naszym zdaniem – pokazują najciekawsze inkarnacje Eddiego. Galeria do obejrzenia TUTAJ.

Przypomnijmy, że zespół Iron Maiden przyjedzie do naszego kraju na początku lipca – najpierw wystąpi w Łodzi (więcej TUTAJ), a dzień później w Gdańsku (więcej TUTAJ). Na pewno Eddie będzie im towarzyszł.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także