Edyta Bartosiewicz opowiada o ulubionych filmach science-fiction

/ 26 czerwca, 2020

W maju ukazał się album „Ten moment” Edyty Bartosiewicz. W rozmowie dla „Teraz Rocka” artystka przyznała, że wśród bogatych inspiracji znalazła się też fantastyka naukowa. W wywiadzie przeprowadzonym przez Jordana Babulę opowiedziała o swoich ulubionych filmach tego nurtu.

Bartosiewicz mówi:

Lubię filmy, w których jest drugie dno, głębsze przesłanie. „2001: Odyseja kosmiczna” Stanleya Kubricka to dla mnie świętość, oglądałam go naprawdę wiele razy – spokojnie ponad sto. Zawiera wiele intrygujących symboli i ma ponadczasowy przekaz. Podobnie „Matrix”, jedynka, film wręcz filozoficzny, który jest megametaforą losu człowieka – jego rozwoju, indywidualizacji, integracji wewnętrznej. Takie filmy uwielbiam. Nie łapię się natomiast na filmy uchodzące za dobre, ale skupiające się głównie na efektach specjalnych. Wolę sobie obejrzeć materiały zarejestrowane przez NASA.

%%REKLAMA%%

Cały wywiad z Edytą Bartosiewicz znajdziecie w lipcowym numerze „Teraz Rocka”, który jest już w sprzedaży. Piszemy w nim między innymi także o takich wykonawcach jak: Kazik, Morrissey, Within Temptation, Kansas, Trivium, Powerwolf, Bush, Mushroomhead, Kasia Lins i wielu innych.

Numer dostępny jest w kioskach, a także w sprzedaży internetowej.

[LIPCOWY „TERAZ ROCK” – KUP TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także