Edyta Bartosiewicz zapowiada nową płytę i dzieli się tekstem piosenki

/ 30 stycznia, 2017

Bartosiewicz zapowiedziała, że rozpoczyna prace nad nowym albumem. Na swoim profilu Facebook napisała:

Pytacie o nową płytę. Nie podajemy żadnych terminów, ale wiedzcie, że rozpoczęliśmy pracę nad demo i idzie naprawdę fajnie.

Edyta Bartosiewicz traci głos? Artystka odpowiada

To nie jest koniec dobrych wiadomości z jej strony, bo w osobnym poście artystka podzieliła się tekstem nowego utworu, pod tytułem „Cichy morderca”.

Gwiazda polskiego rocka

Poprzednia płyta Bartosiewicz z premierowym materiałem ukazała się w 2013 roku pod tytułem „Renovatio”. Rok później ukazał się album „Love & More” zawierający reedycję debiutanckiej płyty artystki, kilka nagrań wcześniej niepublikowanych i premierowych.

Bartosiewicz rozpoczęła swoją karierę pod koniec lat 80. w zespole Staff, który zmienił później nazwę na Holloee Poloy, z którym nagrała album „The Big Beat” (1990). W 1992 roku wydała debiutancki album „Love”, który szybko uzyskał status złotej płyty. Lata 90. okazały się okresem największej popularności artystki, jej albumy „Sen” (1994), „Szok’n’Show” (1995) i „Dziecko” (1997) rozeszły się w multiplatynowych nakładach, a pochodzące z nich piosenki „Sen”, „Szał”, „Ostatni”, „Jenny” i „Skłamałam” zdominowały polskie listy przebojów.

W 1998 roku ukazał się album „Wodospady”, a później artystka usunęła się na wiele lat w cień, choć czasami przypominała o sobie, na przykład utworem „Niewinność” w 2002 roku czy duetem z Krzysztofem Krawczykiem w piosence „Trudno tak”. Edyta Bartosiewicz gościnnie występowała też na płytach innych artystów, w tym Acid Drinkers („Seek And Destroy”), Hey („Moja i twoja nadzieja"), Closterkeller („Cisza w moim domu”) i Kazik („Cztery pokoje”). Artystka zdobyła pięć Fryderyków: najlepsza wokalistka 1994, najlepszy album („Sen”, „Szok’n’Show”, „Dziecko”) i najlepszy utwór („Trudno tak”). W plebiscycie „Tylko Rocka” została uznana najlepszą wokalistą 1994 roku.

Edyta Bartosiewicz: „Jenny”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także