Edyta Bartosiewicz zapowiada nowy utwór. Kiedy premiera?

/ 25 września, 2018

Poprzednia płyta Edyty Bartosiewicz z premierowym materiałem ukazała się w 2013 roku pod tytułem „Renovatio”. Rok później ukazał się album „Love & More” zawierający reedycję debiutanckiej płyty artystki, kilka nagrań wcześniej niepublikowanych i premierowych. Od tamtej pory o artystce było dosyć cicho, ale na szczęście już w przyszłym miesiącu premierę będzie miał jej nowy utwór.

Kochani, miło mi poinformować, że dokładnie za miesiąc 20 października odbędzie się premiera mojego nowego singla pt. „Lovesong”

– napisała, w ubiegłym tygodniu, na swoim Facebooku, przy okazji publikując zdjęcie ze studia nagraniowego. 

Wczoraj wokalistka dodała kolejny wpis w mediach społecznościowych, z którego dowiedzieliśmy się, kto będzie – pod względem producenckim – odpowiadał za nadchodzącą kompozycję:

Na zdjęciu ze znanym tandemem producenckim, specjalizującym się w klimatach industrialnych, Sławkiem „Dżabim” Leniartem ( po lewej) i Bodkiem Pezdą (z prawej) oraz realizatorem nagrań Piotrkiem Taraszkiewiczem latem w studiu Custom34.

W styczniu ubiegłego roku Edyta Bartosiewicz zapowiedziała, że rozpoczyna prace nad nowym albumem. Na swoim profilu Facebook napisała:

Pytacie o nową płytę. Nie podajemy żadnych terminów, ale wiedzcie, że rozpoczęliśmy pracę nad demo i idzie naprawdę fajnie.

W osobnym poście artystka podzieliła się tekstem nowego utworu, pod tytułem „Cichy morderca”. Z kolei 1 kwietnia 2017, podczas specjalnego koncertu z okazji 55. lecia Radiowej Trójki, w studiu im. Agnieszki Osieckiej, zaprezentowała publiczności nową kompozycję zatytułowaną „Ten moment”.

Bartosiewicz rozpoczęła swoją karierę pod koniec lat 80., natomiast w 1992 roku wydała debiutancki album „Love”, który szybko uzyskał status złotej płyty. Lata 90. okazały się okresem największej popularności artystki, jej albumy „Sen” (1994), „Szok’n’Show” (1995) i „Dziecko” (1997) rozeszły się w multiplatynowych nakładach, a pochodzące z nich piosenki „Sen”, „Szał”, „Ostatni”, „Jenny” i „Skłamałam” zdominowały polskie listy przebojów. Artystka zdobyła pięć Fryderyków, czyli nagrody polskiego przemysłu fonograficznego.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także