Elijah Wood o serialu Amazona: Nie powinni go nazywać „Władcą pierścieni”

/ 15 lutego, 2021

Osadzony w świecie Tolkiena serial platformy Amazon budzi wiele emocji. Na temat produkcji wypowiedział się również Elijah Wood.


Gwiazda „Władcy pierścieni” Petera Jacksona, wcielający się w postać Froda Elijah Wood, wypowiedział się na temat nowego serialu Amazon Prime, który ma być osadzony w świecie stworzonym przez J.R.R. Tolkiena.

Często głośną produkcję z ogromnym budżetem określa się mianem „serialowego Władcy pierścieni”. Zdaniem odtwórcy głównej roli we wspomnianych filmach, nie jest to dobry pomysł:

Uważam, że to dziwne, że używając skrótu myślowego, nazywają ten serial „Władcą pierścieni”, ponieważ on nie jest „Władcą pierścieni”! Jego akcja dzieje się przecież w Drugiej Erze Śródziemia.

Aktor podkreśla, że czeka na tę produkcję, ale nazewnictwo stosowane w mediach mu się nie podoba. Ma on oczywiście rację, ponieważ wydarzenia w serialu będą miały miejsce na długo przed tym, co wydarzyło się w książkach oraz filmach i połączone są jedynie wątkami kilku postaci – między innymi Elronda czy Saurona. Wydaje się, że to uproszczenie w nazewnictwie wynika z faktu, że Amazon jak do tej pory nie podał tytułu swojej produkcji.

Wiadomo póki co, że nad produkcją czuwa reżyser J.A. Bayona („Jurassic World: Upadłe królestwo”). Showrunnerami serialu są J.D. Payne i Patrick McKay. Ma to być najdroższy serial w historii telewizji.

KOMENTARZE

Przeczytaj także