Elton John. Premiera filmu o muzyku przesunięta!

/ 24 sierpnia, 2018

Film „Rocketman” do kin trafi 31 maja 2019 roku, czyli w ten sam dzień co „Godzilla: King of the Monsters”, potwierdziła wytwórnia Paramount.

Jak wiadomo już od jakiegoś czasu, w Eltona Johna wcieli się Taron Egerton, aktor znany chociażby z serii „The Kingsman”. Walijczyk wystąpił również w filmie „Eddie zwany orłem”, który wyreżyserował Dexter Fletcher, odpowiedzialny za nadchodzący film (pracował on także ostatnio przy innym muzycznym projekcie, a mianowicie filmie „Bohemian Rhapsody” o formacji Queen).

Autorem scenariusza jest natomiast Lee Hall, a produkcją zajmują się: Matthew Vaughn, David Furnish oraz sam John.

Kogo jeszcze zobaczymy na dużym ekranie? Znany z serialu „Gry o tron” Richard Madden zagra wieloletniego menadżera muzyka, Johna Reida. Aktor Jamie Bell wystąpi jako Berni Taupin (autor piosenek i współpracownik Eltona Johna). Bryce Dallas Howard zagra natomiast mamę wokalisty. Ponadto w filmie „Rocketman” wystąpią także m.in. Eddie Register, Solomon Mousley, Jamie Bacon czy Alison Ball.

Czego możemy spodziewać się po tym obrazie?

Robimy film o czasach w których kształtował się talent Eltona Johna. Wszyscy myślą, że to będzie film biograficzny. Tym czasem to jest raczej musical z elementami fantasy

– powiedział odtwórca głównej roli. 

Jak możemy przeczytać w oficjalnych zapowiedziach: obraz będzie opowiadać o czasach, gdy Elton John szkolił się w Royal Academy of Music. To tam właśnie rozpoczął współpracę ze – wspomnianym już wcześniej – Berniem Taupinem, autorem tekstu m.in. utworu „Tiny Dancer”.

Co ciekawe, Egerton będzie sam śpiewał w filmie „Rocketman”, dlatego właśnie – w związku ze zdolnościami wokalnymi – wybranego jego, a nie – jak wcześniej planowano – Toma Hardy'ego. Warto wspomnieć, że Walijczyk użyczał głosu gorylowi Johnny'emu w animowanym „Sing” i w jednej ze scen zmierzył się ze słynną kompozycją Johna – „I'm Still Standing”.

Przypomnijmy: Elton John ogłosił w styczniu, że wyrusza w pożegnalną trasę koncertową, zanim na dobre pożegna się ze sceną, która ma trwać trzy lata. Farewell Yellow Brick Road rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych. W ramach tej trasy artysta zagra 4 maja 2019 roku w Tauron Arenie w Krakowie.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także