Elton John rozpoczął pożegnalną trasę koncertową. Jakie utwory zagrał artysta?

/ 10 września, 2018

Elton John ogłosił w styczniu tego roku, że wyrusza w pożegnalną trasę koncertową, zanim na dobre pożegna się ze sceną, która ma trwać trzy lata. Farewell Yellow Brick Road rozpoczęła się w ostatnią sobotę w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w mieście Allentown w stanie Pensylwania. W ramach tej trasy artysta zagra również w naszym kraju. 4 maja 2019 roku Elton John wystąpi w Tauron Arenie w Krakowie.

Elton John przemienia się… w rapera w reklamie słynnego batonika

Przypomnijmy: Elton John argumentował taką decyzję zmianą priorytetów życiowych. Zamiast podróżować po świecie woli spędzić więcej czasu ze swoim partnerem i rodziną. Zapewnia jednak, że nie zaprzestanie pracy twórczej.

Kończę z trasami, ale nie kończę z muzyką. Mam nadzieję, że będę tworzył więcej albumów i musicali. Mam nadzieję, że będę tworzył aż do śmierci.

Dodał także: „Chcę odejść z wielkim hukiem”. W ostatnią sobotę rozpoczął swoje koncertowe „pożegnanie”. Podczas występu Elton John zagrał 24 utwory, wśród których znalazły się m.in. takie przeboje jak m.in. „Bennie and the Jets”, „Tiny Dancer”, „Rocket Man (I Think It's Going to be a Long, Long Time”, „I'm Still Standing” czy „Candle In The Wind”, których nie mogło zabraknąć. 

Brytyjski piosenkarz ponadto zaprezentował zdjęcia i fragmenty filmów ze swojej 50-letniej kariery muzycznej. John zakończył swój występ kompozycją „Goodbye Yellow Brick Road”, a w tle wyświetlano prywatnie nagrane wideo ukazujące najważniejsze wydarzenia z jego życia.

Muzyk, podczas koncertu, oddał hołd niedawno zmarłym artystom: Arecie Franklin oraz raperowi Mac Millerowi

Był to pierwszy z zaplanowanych ponad 300 koncertów na całym świecie, które muzyk da w przeciągu najbliższych trzech lat. Trasa, pod szyldem Farewell Yellow Brick Road, zakończy się więc w 2021 roku i obejmie Amerykę Północną, Europę, Azję, Amerykę Południową, a także Australię i Oceanię.

Elton John nazywa się Reginald Kenneth Dwight rozpoczął karierę albumem „Empty Sky” w 1969 roku. Artysta w ciągu swojej kariery sprzedał ponad 300 milionów płyt na całym świecie. John zdobył m.in. sześć nagród Grammy, cztery Brit Awards czy Oscara. W 1994 roku został oficjalnie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Elton John Setlist PPL Center, Allentown, PA, USA 2018, Farewell Yellow Brick Road World Tour

 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także