Elvis Costello krytykuje słynnego producenta: Nie ma pojęcia o produkcji

/ 1 grudnia, 2020


Czy producent płyt Nirvany i PJ Harvey nie ma pojęcia o produkcji?


Elvis Costello w wywiadzie dla „Pitchfork” skrytykował słynnego producenta, Steve’a Albiniego za jego produkcję płyty „Rid Of Me” PJ Harvey.

Costello powiedział:

Pamiętam, jak widziałem PJ Harvey w „The Tonight Show”. Sama z gitarą wykonała „Rid Of Me” i poczułem się, jakbym ujrzał Howlin’ Wolfa w „Shindig!”. To było świetne, a potem posłuchałem płyty i daleko jej było do tego. Brzmiała jak gówno. Ten koleś nie ma pojęcia o produkcji. To drugi najgorszy producent wybitnej płyty po Jimmym Iovine, który totalnie spierdolił „Darkness On The Edge Of Town”. Bruce Springsteen brzmi, jakby był w pudełku na buty wypchanym chusteczkami.

Steve Albini wyprodukował w swojej karierze około 1500 albumów. Do najsłynniejszych należą „In Utero” Nirvany, „Surfer Rosa” Pixies, a także płyty Tad, The Jesus Lizard, Neurosis czy Cheap Trick. Albini jest także muzykiem. W latach 80. stał na czele zespołów Big Black i Rapeman, a od 1992 roku gra w grupie Shellac, której ostatni album ukazał się w 2014 roku pod tytułem „Dude Incredible”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także