Elvis Costello poważnie chory. Artysta odwołał trasę koncertową

/ 7 lipca, 2018

Kilka tygodni temu Elvis Costello otrzymał informację od swojego lekarza, który nie miał dla muzyka dobrych wieści – zdiagnozował u niego nowotwór. „Mały, ale bardzo agresywny” jak opisał go artysta. Niezbędna okazała się jedna operacja, a później odpowiednio długo odpoczynek i rekonwalescencja.

Wszystko to sprawiło, że Elvis Costello zmuszony został do odwołania trasy koncertowej po Europie. Początkowo artysta miał nadzieję, że wróci do formy dostatecznie szybko, ale niestety nie było to takie proste – potrzebował kilku tygodni spokoju. Wspomniał o tym we wpisie skierowanym do fanów:

Mój duch był niezwykle chętny, ale nie mam wyboru i muszę zaakceptować, że rekonwalescencja potrwa dłużej, niż planowałem.

Wszyscy, którzy kupili wejściówki na odwołane koncerty Elvisa Costello mogą oddać bilety i otrzymają z powrotem pełną kwotę. Artysta zapewnił, że jeśli tylko zdrowie pozwoli, na pewno wyruszy w trasę koncertową po Europie.

63-letni Elvis Costello szczyt swojej muzycznej kariery osiągnął w latach 80., kiedy to zyskał status jednego z najważniejszych brytyjskich muzyków i kompozytorów. Dał jednak o sobie znać już wcześniej za sprawą punkowego hymnu „Less Than Zero”, który opublikował w 1977 roku. Choć miał spory wpływ na rozwój punku, w swojej twórczości sprawnie łączy wiele muzycznych gatunków – rocka, pop czy bluesa.

Jego największymi przebojami są: „She”, „(I Don't Want to Go To) Chelsea”, „Pump It Up”, „This Year's Girl”, „Lipstick Vogue”, „Radio Radio” czy „Oliver's Army”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także