Eminem jest na fali. Tym razem „przegonił” w Ameryce formację The Beatles

/ 12 września, 2018

31 sierpnia Eminem zaskoczył swoich wszystkich fanów. Raper postanowił, bez jakiejkolwiek wcześniejszej zapowiedzi, udostępnić nowy studyjny album zatytułowany „Kamikaze”, zaledwie dziewięć miesięcy po poprzednim krążku. Pomimo tego, cieszy się on ogromną popularnością, podobnie jak utwory na nim zawarte. 

Eminem pobił rekord należący do Led Zeppelin i ABBY

Wczoraj, na naszej stronie, mogliście przeczytać, że Eminem pobił rekord, który przetrwał ponad trzydzieści lat w Wielkiej Brytanii (szczegóły w powyższym linku). Muzyk wciąż jest na fali i udało mu się pokonać kolejne bariery, tym razem w Stanach Zjednoczonych.

Eminem zadebiutował z 11 utworami z „Kamikaze” w amerykańskim zestawieniu Billboard Hot 100. Artysta łącznie w karierze umieścił na tej prestiżowej liście już 72 kompozycje. Oznacza to, że przebił – tym samym – wynik grupy The Beatles i zrównał się z innym raperem, Future’em.

Co ciekawe – Eminem nie jest jednak liderem w tej kategorii. Do rekordzistów należy obsada serialu „Glee”, która swoją pozycję ma raczej niezagrożoną (ogólnie 207 utworów w zestawieniu). Z kolei kanadyjski raper Drake może się pochwalić równie imponującym wynikiem – 187 kompozycji w Billboard Hot 100

Dwie („Lucky You” „The Ringer”) ze wspomnianych 11 kompozycji trafiły do czołowej dziesiątki. To już – odpowiednio – 18. i 19. raz w TOP10 w jego dorobku. Po raz ostatni Eminem mógł cieszyć się tak wysokim miejscem na przełomie 2013 i 2014, a to za sprawą utworu nagranego z Rihanną – „The Monster”. Jeśli chodzi o największą liczbę piosenek w pierwszej „dyszce” Billboard Hot 100 wśród raperów, twórca „Kamikaze” ustępuje już tylko Drake’owi (31), Jay-Z (21) oraz Lil Wayne’owi (20). 

Eminem jest także dopiero piątym artystą w historii tego zestawienia, który zadebiutował jednocześnie dwoma utworami w TOP 10. W tym gronie znaleźli się także: Drake, Ed Sheeran, J. Cole oraz Travis Scott. Ponadto Eminem po raz dziewiąty zadebiutował z albumem na szczycie Billboard 200, listy najpopularniejszych płyt w USA.

Przypominamy także, że już w najbliższy piątek (14 września) album „Kamikaze” ukaże się na płycie CD.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także