Eminem sampluje wielkie rockowe przeboje [AUDIO]

/ 16 grudnia, 2017

Revival” to tytuł najnowszej płyty amerykańskiego rapera, Eminema, która trafiła do sprzedaży 15 grudnia 2017 roku.

Dire Straits reaktywuje się na Hall Of Fame?

Na albumie znalazł się utwór „Remind Me”, który wykorzystuje sample przeboju „I Love Rock And Roll” The Arrows z 1975 roku, który najlepiej znany jest z młodszej o siedem lat wersji Joan Jett & the Blackhearts, która w 1982 roku spędziła siedem tygodni na szczycie listy przebojów „Billboard”. W późniejszych latach po piosenkę sięgali liczni inni wykonawcy, w tym Britney Spears, której wersja trafiła na listy przebojów w 2002 roku.

Utworu Eminema Remind Me”, wyprodukowanego przez Ricka Rubina, możecie wysłuchać poniżej.

Na „Revival” znalazł się także utwór „In Your Head”, oparty na utworze „ZombieThe Cranberries, pochodzącym z wydanej w 1994 roku płyty „No Need To Argue”, który dotarł na szczyty list przebojów w wielu krajach. Poniżej możecie przekonać się, jak twórczość The Cranberries potraktował Eminem.

Eminem już wcześniej w swojej twórczości wykorzystywał rockową twórczość. Jednym z najbardziej znanych przykładów jest utwór „Sing For The Moment” z wydanej w 2002 roku płyty „The Eminem Show”, który wykorzystywał refren „Dream OnAerosmith. Poza tym w remiksie utworu „The Way I Am” z płyty „The Marshall Mathers LP” wystąpił Marilyn Manson.

Przerabianie rockowych utworów przez raperów jest stałą praktyką praktycznie od zarania hip hopu. Wystarczy wspomnieć o słynnej współpracy Run D.M.C. i Aerosmith przy nowej wersji utworu „Walk This Way” z 1986 albo wykorzystaniu sampli z „When The Levee BreaksLed Zeppelin przez Beastie Boys. Artyści tacy jak Jay-Z czy Kanye West sięgali także po twórczość Nirvany, King Crimson, a nawet węgierskiego zespołu Omega.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także