Emperor headlinerem przyszłorocznej edycji Metalmanii

/ 19 lipca, 2017

7 kwietnia 2018 roku w katowickim Spodku odbędzie się kolejna, już XXIV, edycja Metalmanii. Headlinerem festiwalu będzie norweska formacja Emperor. Organizatorem imprezy jest Metal Mind Productions.

Rock traci popularność w USA

Emperor został powołany do życia w 1991 roku w norweskim Notodden z inicjatywy dwojga przyjaciół ze szkoły muzycznej – Ihsahna i Samotha. Zaowocowało to wydaniem dema „Wrath of the Tyrant”. Natomiast debiutancki krążek grupy zatytułowany „In the Nightside Eclipse” ukazał się w 1994 roku i do dziś uznawany jest za wyznacznik blackmetalowego nurtu. Kolejna płyta, „Anthems To The Welkin At Dusk”, która wydana została 3 lata później, została uznana przez magazyn „Terrorizer” jako najlepsza płyta roku. W 2001 roku, mając na koncie cztery studyjne albumy, formacja została rozwiązana. W późniejszych latach formacja kilkukrotnie była reaktywowana, jednak wyłącznie na potrzeby występów na żywo. W najbliższym czasie Norwegowie będą celebrować dwudziestą rocznicę wydania swojej drugiej płyty i podczas koncertu w katowickim Spodku grupa Emperor zagra ją w całości. 

Bilety do regularnej sprzedaży trafią 9 sierpnia, natomiast w dniach 25 lipca – 8 sierpnia na stronie organizatora dostępna będzie limitowana ilość biletów na płytę w promocyjnej cenie 150 zł. 

Ceny biletów w przedsprzedaży kształtują się następująco:

  • FAN – 666 PLN 
  • Loża – 355 PLN
  • Sektory czerwone H, J – 260 PLN
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 PLN
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 PLN
  • Płyta – 190 PLN

Metalmania pozostaje wierna swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny, nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla fanów gatunku.

Metalmania – impreza z tradycją

Pierwsza edycja Metalmanii była dwudniowa, odbyła się 4 i 5 kwietnia 1986 roku w katowickim Spodku. Gwiazdami były zagraniczne zespoły Killer Alaska, jednak trzon składu stanowiły zespoły polskie. To właśnie wtedy wielu polskich fanów metalu usłyszało o takich zespołach, jak VaderKat czy Wilczy Pająk.

Nieprzerwanie na Metalmanię ściągały gwiazdy wszelkich odmian metalu z całego świata. Dimmu Borgir, Therion, The Gathering, Opeth, Cannibal Corpse, Moonspell, Anathema, Testament to tylko kilka z nich. Wiele z tych koncertów zostało uwiecznionych na płytach CD i DVD. Ostatnia Metalmania, przed dłuższą przerwą, odbyła się w 2008 roku, a jej gwiazdami były zespoły MegadethThe Dillinger Escape PlanSatyricon Overkill

W 2017 festiwal na polską mapę koncertową powrócił. Dwudziesta trzecia odbyła się 22 kwietnia w katowickim Spodku i wystąpiły podczas niej takie gwiazdy jak m.in. SamaelCoronerMoonspell czy Sodom

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także